Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm

Ayak kokusu, ayak üzerinde yaşayan bakterilerin yaşam faaliyeti sonucu ürettiği bir koku tipidir. Bu yazımızda ayak kokusu nedir, nasıl oluşur ve ayak kokusu giderme yöntemleri hakkında olacaktır. Çorap kokusu ve ayakkabı kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını arayacağız. Ayrıca ayak kokusunun giderilmesi yani ayak kokusu tedavisi ile ilgili doğal pratik yöntemler hakkında olacaktır. Mesela ayak kokusu kremi, bitkisel yöntemlerle elde edilen kremler gibi. Ayak kokusu kremi bir çok yöntemle elde edilmektedir. Farmakolojide yapılan bir çok bilimsel çalışma sonucu çeşitli etken maddeler keşfedilmiştir. Mesela gümüş, triklosan, kuaterner amonyum tuzları vb. Bu etken maddeler kötü kokuları engellemektedir. Bu ürünlere bağlı olarak ayak kokusuna krem çalışmaları yapılmıştır. Ayak kokusu için sadece ayak kokusu kremi kullanılmamaktadır. Gümüş çorap, antibakteriyel çorap, sprey gibi ürünlerde kullanılmaktadır. 

Bakterilerin yaşam faaliyeti beslenme ve çoğalmaya dayanır. Peki bu koku neden kaynaklanır. Cevap o kadar karmaşıktır ki belki 100 çeşit neden sayılabilir. Çoğu zaman utanç verici olan ayak kokusunun ana nedeni ayak cildindeki terlemedir. Ayak cildinde 250.000 üzerinde ter bezi bulunmaktadır. Günde 3 su bardağı kadar su üretmektedir. 

Ayak kokusu ayak cildinde çorap ve ayakkabılardan dolayı oluşan kapalı fanusta bakteriler tarafından oluşturulmuş iğrenç bir gazdır. Her ne kadar bu tanımı çoğaltılırsa da kötü olma gerçeğini değiştirmez. Kötü koku tipleri çeşitlidir.

Ayak kokusu insanlara göre zamana göre değişebilmektedir. Bazı insanlar sıcak yaz mevsimlerinde daha fazla terlerken bazı insanlar ise yılın her döneminde terlemektedir. Hani bebekler masumdur. Katillerde bir zamanlar bebektir. Ama zaman ve şartlar onları katil olmaya iter. İşte terde ilk önce kokusuzdur. Daha sonra ayak cildindeki (flora) mikroorganizmalarla kötü kokuların oluşumu başlar. İşte kötülüklerin kaynağı bu mikroroganizmaların (bakteri, mantar, maya) beslenme faaliyeti sonucu oluşturduğu dışkılar yani atıklardır. Bu atıklar organik türevli bileşiklerdir. Ve bazıları gazlardır. Aman zannetmeyin ki bu gazlar patlama yapsın. 

Ayaklarda bulunan ter bezleri miktarı vücudun diğer bölgelerinden daha fazladır. İnsanlar belli dönemlerde ya da sıcaklıklara bağlı olmaksızın terleyebilir. Ergenlik çağındaki gençler ve hamileler bu dönemlerdeki hormonal etkilere bağlı kalarak daha fazla ter oluşumu görülür. Tabii bu ayaklara da etki yapar.  Sürekli ayak üstü çalışıyorsanız, yoğun stres altındaysanız ya da hiperhidroz denilen sağlık proplemleriniz varsa ayaklarınızdaki terleme daha fazla olacaktır. 

Ayak kokusunun medikal ismi latince bromodosis olarak adlandırılmaktadır. Ana nedeni çoktur ama terli ayakların her gün aynı ayakkabı giyilmesi en ana nedenidir. 

Ayak kokusu tedavisi 

Ayak kokusu tedavisi ile ilgili olarak bir çok metot, yötem ve ürün geliştirilmiştir. Ayak kokusunu gidermek için bir çok metot bulunmaktadır. Patent, bilimsel makale, ürünler bir yığındır. Patentlerde dikkati çeken üç çeşit ürün bulunmaktadır. Kremler, pudralar, spreyler. Gerek Amerika da gerek Japonyadaki patentlerde bu kozmetik ürünlerinin üzerinde durulmaktadır. Yepyeni projede ise gümüş içerikli ürünler kullanılmaktadır. Gümüş denilince akla takılar gelmesin. Hobbitler filmindeki gümüş zırhda aklınıza gelebilir. Evet gümüş bir zırhtır. Ancak kötü kokulara, kaşıntılara ve bunlara neden olanlara. Bir Avrupa patentine göre (WO2006012715A1 ) sıralanan yöntemlerde bir çok toz yapıdaki maddelerle oluşan nemin azaltılması amaçlanmıştır. Yani tozlar oluşan nemi emecek böylece mikroorganizma büyümesi yavaşlacak. Diğer bir yöntem ise çinko ve bor türevi bileşiklerdir. Bu bileşikler deri gözeneklerini mekanik olarak bloke ederek terlemeyi azaltmaktadır. Böylece bakteri çoğalması azaltılarak koku oluşması azaltılmış olunur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta terlemenin deri için lazım olmasıdır. Çünkü oluşan nem derideki normal flora için gereklidir. Bu normal flora (mikroorganizma çeşitliliği) genellikle zararsız mikroorganimza içermektedir. Bu mikroorganizmalarda zararlı mikropların çoğalmasını belli bir yere kadar inhibe yani azaltabilirler. Diğer bir malzeme olan bor mikrobiyal büyümeyi önlemektedir. 

Ayak kokusu tedavisi çoğu zaman zahmetlidir. Ancak temizlik her şeyin başında gelmektedir. Ayakların sabunla yıkanması çok kısa süreli bakteri büyümesine karşı ayakları koruyabilir. Genellikle yıkama ile ayaklardaki nem miktarı ve mikroorganizma sayısı geçici olarak azalır. Daha sonra tekrar hem koku hem terleme hem mikroplar eski seviyesine ulaşır. Eğer koku çok ise ılık su içerisine biraz kolonya ya da ispirto koyarak ayakları bir kaç dakika banyo yaptırmak ayaklardaki kötü kokuları alacaktır. Diğer bir yöntem bir aş (yemek)  kaşığı lavantayı bir su bardağı suda kaynatıp ılıdıktan sonra ayaklar ovulabilir. 

Ayak kokusu giderici 

Ayak kokusunun giderilmesi ile ilgili bir çok ürün geliştirilmiştir. Ayak kokusu giderici sprey, ayak kokusu kremi losyon bulunmaktadır. Ayak kokusu giderme ile ilgili olarak son yıllarda geliştirilen ayak kokusu giderici ürün ise bir çorap. Evet bir çorap İnovasyon çalışmaları sonucu geliştirilen gümüş çoraplar bu konuda oldukça iddialı. Son günlerde oldukça dikkat çeken gümüş çorapların kullanımı da kolay. Gümüş çorapların kötü kokuları gidermesinden daha fazla faydalı sonuçları bulunmaktadır. Ayak kokusu için geliştirilen gümüş çorapların faydaları;

-Ayak cildindeki kötü kokuların giderilmesi

-Ayaklarda kaşıntı, pişik, mantar gibi olumsuz etkilerin giderilmesinde yardımcıdır.

-Klimatik etkiye sahiptir. Ayak cildindeki sıcaklık artışını yayarak cildi rahatlatır.

-Termal etkiye sahiptir. Ayak cildindeki sıcaklığı yansıtırlık özelliği ile stabil tutar. Özellikle kışın ayakların üşümesi engellenirCompany : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.