Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Kasık Mantarı

Kasık mantarı; Tinea crusis olarak adlandırılan bir mantar türünün marifetidir. Kasık mantarı (bacak arası mantar, apış arası mantar) olarak bilinen bu mantar hastalığının en genel türü Tinea crusis dermotofit denilen küfe benzeyen bir mantar türüdür. Genel olarak kasık (genital bölge) bölgesinde yerleşerek faaliyet gösterirler. Ancak diğer bölgelere taşınabilmesi mümkündür. Aksine ayak, tırnak gibi diğer bölgelerde oluşan mantarlarda kasık mantarına neden olabilir. Bir patentte tinea crusis, (jock itch ya da  ringworm) bir mantar enfeksiyonu ya da kasık, perine perineal bölgede oluşan ve genellikle erkeklerde görülen dermatofitizlerdir. Tinea crusisin etkili  olduğu bölgede Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton türleri ile Trichophytonun ve Epidermophytonun mantar türleri komşu olarak etkileyebilirler (USPatent6585967B2). Mantarlar, ökaryotik olarak ifade edilen hücre yapısındadır. Fotosentez yapamayan protistalar olarak kabaca tanımlanabilir. Zaten bu hayvanlar bilindiği üzere kabadır. Bu arada yararlı olanları da bulunmaktadır. Misal toprakta değişik bir çok biyolojik olayı başlatması gibi. Antibiyotik yapımındaki röllerini de unutmayalım. Penisilin.

Aerop yani oksijensiz ortamlarda oksijen tüpü olmadan yaşayabilirler. Bakterilerden daha güçlüdürler çünkü asidik ortamlarda (pH 5.5) üreyebilirler. Üreyenlerin hücrelerine spor adı verilir. Ki bu sporlar o kadar dayanıklı olabilirler ki uzayda bile yaşayabileceği iddia edilmektedir. Mantarlar üremelerine göre ikiye ayrılır.

Kasık Mantarının belirtileri oldukça belirgindir. Kasıklarda kaşıntı, kötü koku, bazen kanlı suyun gelmesi, açık kahveden koyuya değişen renkli benekli oluşum görülebilir. Erkeklerde apış arası kokusu olarakta adlandırılan koku bu bölgede bir sorunun olduğuna işaret edebilir. Renkli tabaka oluşumu genital bölgeden bacaklara doğru gelişir. Çoğu durumda koku ve kaşıntının varlığı görülmektedir. Erkeklerde testislerde kaşıntı ve pullanma da görülebilmektedir. Testislerde mantar sorunları da görülmektedir. Testis mantarı olarakta bilinen bu mantar türünde testislerin alt kısımlarında ve üst kısımlarında pullanma, kızarıklık ve en belirgin olarak kaşıntı görülmektedir. Penis mantarı ile birlikte görülebilirler. Testis mantarı tedavisi ya da penis mantarı tedavisi diğer mantar türlerinde olduğu gibidir. Apış arası kaşıntısı oluşması mümkündür. Kasık kaşıntısının yanı sıra kuru pullanma keskin sınırlı lezyonlar içerebilir. Kasık mantarına tinea pedis gibi ayak mantarları eşlik ya da neden olabilir.

1-Mayalar: Tek hücre şeklinde (blastospor) oluşturarak ürerler. Candida, Cryptococcus.

2-Küfler : Kasık mantarlarının da olduğu çok hücreli olarak ürerler. Filamantöz denilen iplikçikler şeklinde.(Mikrobiyoloji Ders Notları, 1998 )

Kasık mantarı ile ilgili olarak yapılan bir çalışmada mantar hastalıklarında klinik şüphesi olanlardan  tinea cruris, tinea corporis, tinea capitis, tinea pedis ve onikomikosiz türlerinden kültürler izole edilmiştir. Cilt yüzeylerinde görülen mantar hastalıklarından izole edilen mantar türleri dermatofitlerdir. Trichophyton tonsurans mantarı tinea capitis türünde daha fazla görülmüştür ve aynı miktarda tinea corporis/tinea cruris de görülebilir. Bunlara rağmen Trichophyton rubrum en çok izole edilen dermotofitlerdir. Tinea pedis ve onimikosiz dermatofitlerin yüzde 95 inde görülürken izolatlarda yüzde 82 görülür.(Yüzeysel mantar hastalıklarının epidemiyolojik araştırma)

Kasık Mantarı Tedavisi

Kasık mantarı tedavisi hastalığın yoğunluğuna göre değişebilir. Kasık Mantarı tedavisinde mantar hastalığının ilacı olarak nitelendirilebilecek bir çok ürün geliştirilmiştir. Kasık mantarı ilacı olarak kullanılacak bu kremler bitkisel ve sentetik olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Ama genellikle topikal denilen bölgeye kasık mantarı kremi (apış arası mantar kremi ;mantar kremi oldukça geniş yer tutan ve kullanılan tıbbi ve kozmetik amacıyla üretilen bir krem çeşididir. Mantar kremi, ayak mantarı, kasık mantarı ve diğer vücut bölgeleri için mantar kremi olarak üretilmektedir.), losyon, pudra kullanılması ile giderilebilir. Bu konuda çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Ancak tüm mikrobiyal hastalıklarında olduğu gibi temizlik işin olmazsa olmazıdır. Kasık mantarı nasıl geçer sorusunun en önemli cevabı temizlik ve bu bölgenin kuru tutulmasıdır. Kasık bölgesinin nemli olması, kirli olması hastalığın başlaması için bile yeterlidir.

Amerikan Dermatoloji Akademisi Dergisinde yayınlanan bir makalede; Tinea crusis ve tinea corporis olan 104 kişi değerlendirilmiştir. Deneklere 4 hafta boyunca günde iki defa etkilenen bölgelere yüzde 1 naftifin ya da yüzde 1 ekonazol nitrat uygulanır. Amerika menşeli bir patentte, yapışkanlı polimer ve bu polimerin arasına sıkıştırılmış gümüş tuzlarının kullanılması ile oluşturulan polimerin kasık mantarı olan bölgeye uygulanması geliştirilmiştir.(USPatent6585967B2) “Deri hastalıklarının tedavisi işin nano gümüş sprey”adındaki bir patente mantar türü deri hastalıklar dahil tedavi etmek amacıyla nano gümüş kullanılmaktadır. Patente kullanılan nano gümüş sprey tinea pedis, tinea manuum, tinea corporis, tinea crusis, psoriasis, dermatitis ve benzeri mikroorganizmalar içindir. Özellikle psoriasis inveterata türü için uygundur. Bu uygulamanın yan etkisi olmadığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Antik çağlardan beri gümüşün biyomedikal uygulanması oldukça geniş yer kaplar. Gümüş, güçlü, uzun ömürlü antibakteriyel ve geniş spektrumda antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Gümüş ile bakteri hücre duvarı bağlanarak hücre çeperinden hızlıca içeriye girebilir. Burada oksijen-generation enzimi(-SH) ile etkileşerek enzimi etkisiz hale getirebilir. Böylece bakteri hücresinin solunum metabolizmasını bloke ederek boğulmasına neden olur. Gümüş dakikalar içerisinde 650 tür bakteriyi öldürebilir.

Kasık bölgesindeki koku, kaşıntı, pişik vb. olumsuzlukları gideren gümüş teknolojisi kullanılarak geliştirilen erkek gümüş iç giyim ürünleri artık hayatımızda. Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.