Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Koku Yapmayan Çorap

Koku Yapmayan Çorap Nedir?
Ayakta oluşan kötü kokuları önleyen çoraplara denir. Koku yapmayan çorap denilince akla gelen ilk şey kötü ayak kokuları olsa gerek. Gerçekten kötü ayak kokuları neden oluşur? Bu sorunun cevabı ayaklarda yaşayan mikroplardır diyebiliriz. Ayakta yaşayan mikroplar. Ayakta yaşayan mikroplar genel olarak iki çeşittir. Bakteriler ve mantarlar. Kokuya doğrudan neden olanlar bakterilerdir. 
Kötü kokuları önleyen çorapların bir çok özelliğe sahip olması gerekir. Bunların başında ayakta oluşan nemi yani teri emecek doğal ipliklere sahip olması gerekebilir. Pamuk, bambu, modal, merserize gibi doğal ipliklerden üretilmiş çoraplar ayakta oluşan teri emerek ayak kokusunun oluşumunu azaltabilirler. 
Koku yapmayan çorap demek sadece doğal iplikten üretilmesi yeterli mi ? Yeterli olmayabilir. Burada devreye inovatif çoraplar girer. Nedir Bu çoraplar? Ayaktaki bakterileri azaltan antimikrobiyal çoraplar. 
Diğer bir teknoloji ise ayak kokusunu absorbe eden maddeler. Bu nedir Ayak kokusu yapmayan çorap geliştirmek için çorabın içerisine kötü kokuları bünyesinde hapseden maddeleri yerleştirmek. Böylece ayakta kötü kokulara neden olan maddeler zararsız hale getirilmiş olur. Bu teknolojide kullanılan maddeler chitin ve chitisan denilen bitki kökenli büyük moleküllü maddelerdir. Bu moleküller kötü koku kaynağı molekülleri bünyelerine hapsederler.  
Diğer bir inovatif  teknoloji aşırı derecede nem çekebilen çorapların daha doğrusu ipliklerin geliştirilmesi ve bunların çorap ve iç giyimlerde kullanılmasıdır. Çoraplarda kullanılan nem çekici iplikler ayaktaki nemi bünyelerine çekerek kötü koku oluşumuna neden olacak nemi ortamdan uzaklaştırırlar.
Koku yapmayan çorap olarak geliştirilen en yeni çorap çeşidi gümüş çoraplardır. Gümüş çoraplar ayak kokusunu gidermektedir. Gümüş ayakta oluşan kötü kokuların engellenmesinde oldukça etkilidir. Sadece kötü kokular değil ayak mantarlarının giderilmesinde de etkilidir. 
Gümüş çorap, ayak sağlığı için oldukça iyi sonuçlar sunmaktadır. Ayaklarınızda sadece kötü kokular için değil, ayak kaşıntıları ve mantarları içinde etkili sonuçlar sunmaktadır. Gümüş teknolojisi oldukça essiz bir teknolojidir. Çoraptan ev tekstiline, hastane tekstil ürünlerinden halılara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. İşte bu teknoloji ayağınıza gümüş çoraplarla gelmektedir.  
Gümüş teknolojisi bir çok alanda kendini göstermektedir.  Kötü kokuların giderilmesinde ayakların üşümesini engellemek amacıyla kullanılmasına kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. 
Buradan bir çok teknoloji kullanılması söz konusudur. Koku yapmayan çorap üretiminde kullanılan ipliklerin üretiminde bir çok teknoloji kullanılmaktadır. Metal gümüşle kaplanmış iplik, nanogümüşle işlenmiş iplikler, gümüş iyonla kaplanmış iplikler..
Koku gideren çorap konusunda bilgi vermeye çalıştık. Ayak kokusunun giderilmesi ile ilgili daha önceden bir çok bilgi verilmiştir. Bununla ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz. Koku gideren çorap seçiminde dikkat etmeniz gerekli olan en önemli nokta doğal ipliklerden oluşmuş ürünlerin tercih edilmesidir. 

REFERANSLAR 

Birimoglu T., (2010) Gümüş Tuzu Kullanarak Elde Edilen Tekstil Ürününün Antimikrobiyal Özelliklerinin Araştırılması, Yüksek Lisans Tezi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep

Birimoğlu, T., Şimşek M.H, (2003). Antimikrobiyal Tekstil Mamülünün elde edilmesi için bir proses.  TR Patent,  20031384. 

N. lkhagvajav, L. yaşa, Antımıcrobıal Actıvıty Of Colloıdal Sılver Nanopartıcles Prepared By Sol-Gel Method, Digest Journal of Nanomaterials and BiostructuresCompany : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.