Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Neden Gümüş Çorap

Gümüş çorap nedir?
Gümüş çorap tanımına geçmeden önce gümüş ne işe yarar bundan bahsetmek gerekir.Gümüş elementinin değeri kadar belki de daha fazla insanlığa faydası bulunmaktadır. Gümüş yapısı gereği geçiş metali elementidir. Bir çok bileşik oluşturabilme kabiliyeti bulunmaktadır.
Gümüş mikrop öldürücü özellik gösterebilmektedir. En güçlü antimikrobiyal ajanlardan bir tanesidir. Tabi ki bir çok bileşiği de dahil.Kötü kokuların giderilmesinde etkilidir. Isıyı iyi yansıtır. ayakların sıcaktan bunalmasın engeller. Gümüşün bu etkisi onun orbital düzeydeki elektron dizilimi ile ilgilidir. Gümüş molekülleri arasındaki elektron alışverişi sırasında oluşan elektrik akımının etkisiyle mikropların öldüğü varsayılmaktadır. Diğer bir görüş ise bakteri ya da mantar hücrelerindeki zarların bazı performanslarını bozmaktadır. Ancak görüşler ne olursa olsun gümüş kötü mikropları öldürür.  
ayakların üşümesini engeller.
Gümüş Çoraplar ise gümüşün sahip olduğu bir çok özelliği gösterir. Ayaklardaki kötü koku, kaşıntı, pişik gibi bir çok sorunun giderilmesinde yardımcı olur. 
Diyabet hastalarının ayak sağlığı oldukça problemlidir. Diyabet ayak sorunları üzerinde görülen bir rahatsızlık bulunmaktadır. Özellikle kan dolaşımındaki sorunlardan sonra enfeksiyon oluşumu artmaktadır. İşte gümüş çoraplar bu enfeksiyonlara karşı koruyucu etki göstermekte yardımcı olmaktadır. Ayak cildindeki bakteri azalmasını sağlayarak ayak sağlığına katkıda bulunmaktadır. 
Ayaklarda oluşan yanmaların giderilmesinde yardımcı olur. Burada gümüş çorap içerisindeki gümüşün iletkenliği ile alakalıdır. gümüş ayak tabanında oluşan ısıyı dağıtır. Böylece ayaklardaki ısı bir bölgede artmaz ve dağılır. 
Gümüş çoraplardaki diğer bir özellik yansıtırlık. Yansıtmak ısının tekrar aynı ortama yansıtmak yani bir nevi termos özelliği göstermesi diyebiliriz. Gümüş ayakta ya da tende oluşan ısının tekrar içeride kalmasını sağlar. Bu seferde termal özellik gösterir. Yani ayaklar kışın üşümez. Yazında ayakkabıdaki yüksek sıcaklığın ayak tabanına gelmesini önler. 
Gümüş çorapların doğal liflerden imal edilmesi önemlidir. Çünkü pamuk, keten, bambu, modal, yün gibi doğal lifler ayak sağlığı ve rahatı için oldukça önemlidir. Doğal liflerin nem çekme kabiliyeti oldukça fazladır. Bu ayakta oluşan terin emilmesini kolaylaştırması demektir. Böylece nem ayakkabı içerisindeki ortamda doğal lifli gümüş çoraplar tarafından emilecektir. Bu emilim sayesinde ortamda nem azalacak ve koku oluşumuna neden olan bakterilerin yaşama döngüsü kırılacaktır. Gümüşün etkisi ile birlikte kötü koku oluşumu minumun seviyeye düşecektir. 
Gümüş çorapların diğer bir faydası yenilenme etkisidir. Aslında bu gümüşün özelliğinden kaynaklanmaktadır. Ayak cildi üzerindeki yarıklar, cilt yaralanmalarına karşı gümüşün olumlu etkileri görülmektedir. Gümüşün yenileyici etkisi üzerinde bir çok bilimsel çalışma günümüzde yapılmaktadır. Gümüşün sahip olduğu bu değerler onun bir ziynet takısı olmanın fersah fersah üzerindedir. İşte gümüş çoraplar giymek ayaklar için oldukça güzel bir hediye olsa gerek. Gümüş çoraplar  üzerinde de bir çok bilimsel çalışma yapılmaktadır. Çorapların etkisini nasıl daha iyi gösterir, dayanıklı gümüş çorap nasıl elde edilir konusunda hala patent, makale, tez çalışılmaktadır. 
Gümüş çorap ayak cildi üzerinde sürekli temas halindedir. Bu ayak cildi üzerindeki sorun giderilmesinde bir çok avantaj sağlayabilir. Ayak cildinde oluşan kötü kokuların giderilmesi böylece mümkündür. Çünkü kötü kokuların kaynağı olan bakterilerin sürekli baskı halinde kalması böylece mümkündür.
Gümüş çorapların sahip olduğu gümüşün oligodinamik etkiye sahiptir. Bu ne demek. Gümüş insanoğlu gibi kompleks canlılara non toksit etkiye sahiptir. Yani toksik etkisi yoktur. Fakat 650 çeşit özellikle patojen mikroorganizmaya karşı ölümcüldür. Bu da gümüş çorap giymenin başka bir nedeni. Ayak florası (flora , vucudun bir bölgesinde yaşayan mikroorganizma sayısı ve çeşidi) üzerinde bir çok bakteri ve mantar türü yaşamaktadır. Bazı olumsuz değişiklikler mesela bakımsızlık, deterjanlara maruz kalma, gün boyu kapalı ayakkabılarda kalması(polis,asker, çalışanlar)ya da başka bir yerden mikrop bulaşması  gibi nedenlerle floradaki mikrop dengesi değişir. Dost dost yaşayan bu bakterilerden bazı türler daha etkili olmaya başlar o zaman işte dostluk bozulur ve savaş başlar. Böylece  pişik, kaşıntı, kötü ayak kokusu, ayak mantarı gibi bir çok sorun oluşur.  Gümüş nanoteknoloji de oldukça kullanılmakta çok çeşitli teknikler geliştirilmektedir. Nano gümüş teknolojisi teksil ürünlerinde de kullanılmaktadır. En başta antimikrobiyal ürünler olmak üzere bir çok teknik özellik tekstillere katmaktadır. Nanogümüş teknolojisinin arkasında binlerce yıllık bilgi birikiminin payı büyüktür. Özellikle Mısır, Roma ve İslam medeniyetleri gümüş ile ilgili oldukça fazla çalışma yapmışlardır. Nanogümüş teknolojisinin yanında daha bir çok gümüş teknolojisi geliştirilmiştir. Gümüşün çorap teknolojisinde de daha bir çok teknik kullanılmaktadır. 
Ayaklarınıza ekleyeceğiniz ne gibi özellikler olabilir. Gümüş çoraplar ayaklarınıza daha neler katabilir. Ayak cildi üzerindeki karmaşık oluşumlarda olumsuz etkileri gidermek için yerini alacaktır. Ayak bakımına bambaşka bir soluk getiren gümüş çorapların faydaları sadece bu kadar da değil. Gümüş çoraplar ayaklar için bir çok koruyucu rol alır. Ayak kokusu, ayak mantarı, egzema , bazı alerjik durumlarda koruyucu görevi üstlenmede yardımcı olabilirler. Burada önemli olan bir doktora başvurmak. Çünkü tüm vücut sorunlarında doktora başvurmak her zaman elzemdir. Şiddetle tavsiye edilir. 

Referanslar

1-(Gümüş Tuzu Kullanarak Elde Edilen Tekstil Ürünün Antimikrobiyal Özelliklerinin Araştırılması, Gaziantep Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi,2010 Turan Birimoğlu  ) Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.