Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Ayak Mantarı Tedavisi

Ayak mantarı tedavisi, ayak mantarının ilaçları olarak, mantarlı bölgeye topikal (bir bölgeye sürülen krem, ilaç) olarak kullanılan maddeler; alilaminler (naftifine ve terbinafin), azoller (clotrimazol, mikonazol nitrat, tiokonazol, sulkonazol nitrat, bifonazol ve ekonazol nitrat) siklo piroks olamin vb. Bu ilaç etken maddeleri ile üretilen ilaçları cilt doktorları uygun biçimde hastaya önermektedir. Tüm rahatsızlıklarda olduğu gibi herhangi bir rahatsızlıkta bir doktora başvurunuz. Burada anlatılanlar sadece tavsiyedir. Ayak mantarı tedavisi olarak bunlardan hangisinin diğerine göre daha etkili olduğu tam olarak bilinmemektedir. Son yıllarda geliştirilen teknoloji gümüştür. Ayak mantarı tedavilerinde gümüşün kullanılmasının bir çok nedeni bulunmaktadır. Gümüş güvenilir olan mikrop öldürücü bir elementtir. Buradaki güvenirlik sağlık açısından insan vücuduna etkisidir. Gümüş kullanım alanına sağlığın eklenmesi son 50 yılda ciddi oranda artmıştır. Özellikle yeni tür antibiyotiklerin bakteriler üzerindeki kısıtlı etkisi bilimi yeni alternatiflere itmektedir. Bakteriler kendilerine karşı kullanılan antibiyotiklere karşı bağışıklık geliştirmede üstlerine yoktur. Gümüş bu gücü yapısındaki elektron diziliminden fiziksel özelliğine kadar bir çok etkenden almaktadır. Ayak sağlığına gümüşün etkisini incelemek üzere bir çok bilimsel çalışma yapılmıştır. Ayak mantarı gibi mantar türlerini gidermede gümüşün bir çok faydası bulunmaktadır. 

Ayak mantarının tedavisinde ilk önce teşhis oldukça önemlidir. Bir uzman hekime ilk önce başvurulmalıdır. Uzman doktor gerekli incelemeleri ve testleri yaptırdıktan sonra en uygun teşhisi koyacaktır. Genellikle mantar vakıalarında  cilt üzerinden bir pamukla örnek alınır ve uygun şartlarda mantar türü hakkında bilgi almak için çoğaltılır. Ayak mantarı tedavisinde farklı bir çok yöntem bulunmaktadır. Zaten cildiye uzmanları bu konuda kişileri yönlendirmektedir. Bazı vakıalarda ağız yoluyla antifungal (mantar öldürücü) ilaçlar almak gerekebilir. Bu daha inatçı mantar türleri için veya daha ileri rahatsızlıklarda söz konusudur. Ayak mantarı türleri oldukça inatçıdır. Bu yüzden sürekli baskılanması gerekir. İşte gümüş çoraplar bu konuda bir çok cildiye uzmanı tarafından tavsiye edilmektedir. Gümüş çorapları ayak cildi ile sürekli temas halindedir. Böylece çoraptaki gümüş ayak cildi üzerindeki bakterileri ve özellikle ayak mantarlarını baskılar. Ayak mantarı konusunda yapılan araştırmalarda en uygun koruma yönteminin temizlik olduğu tespit edilmiştir. Koruyucu ayak bakımı olarak ta adlandırılabilecek bu konu sorunun başlamadan bitmesi demektir. Gümüş çoraplar, ayak cildi üzerinde pozitif etkiyi yansıta bilmektedir. Ayak cildi üzerindeki bir çok negatif etkiyi giderebilir. 

Gümüş teknolojisi, insanoğlunun çok eskiden kullandığı bir sistemdir. Su kaplarının ya da şarap gibi içeceklerin daha uzun ömürlü ve lezzetli olması için gümüş kaplarda saklanmasının bilinmesi gibi. Dünya medeniyetlerinde bir çok örnek bilinmektedir. Yirminci yüzyılın başlarında bebeklerin gözlerinin sterilizasyonunda gümüş nitratın kullanılması Amerika’da uygulanmakta idi. Daha sonra Organik Kimyanın gelişmesiyle birçok antibiyotik ürünler sentez edildi. Fakat bu sentez antibiyotiklere mikropların buna ayakmantarlarıda dahil bağışıklık göstermesi uzunca bir zaman sürmemiştir. Bundan dolayı binlerce yıldır kullanılan gümüş, altın, platin gibi ajanlara tekrar bakmak gereği hissedilmiştir. Böylece gümüş kimyası kavramı adlandırabileceğimiz büyük bir Ar-Ge sektörü gelişmiştir. Türkiye de Doliche Tekstil Ar-Ge si tarafından geliştirilen TR20031384 patentin konusu “Antimikrobiyal tekstil eldesi” dir. Bu patente göre gümüş uygun şartlarda tekstille birleştirilmiştir. Epidemiyoloji (salgın hastalıklar ve tedavisi ile ilgili çalışmalar)çalışmaları sonucu ayak mantarı ile ilgili sağlıklı bilgiler elde edilmiştir. Hastane, sağlık ocağı gibi sağlık merkezlerinin cildiye polikliniklerine insan popülasyonunun çoğunluğu  spor merkezlerinden, yüzme havuzlarından ve askeri birliklerdendir. İngiltere de nufüsun yüzde 15 i ayaka mantarı taşımaktadır. İtalya da yüzde 25 Çinde yüzde 27 ve İsraildeki çocuklarda yüzde 30 olduğu görülmüştür.  

Ayak mantarı tedavisinin can alıcı noktası ayak temizliği ve nemli kalmamasıdır. Bunun için doğal liflerden elde edilen çorap tercih edilmelidir. Günümüzde öyle bir çorap geliştirilmiştir ki hem doğal hem de ayak temizliğini sağlamaktadır. Gümüşle çorabı birleştiren bu çoraplar ayak kokusu başta olmak üzere bir çok sorunun giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Gümüş moleküllerinin ayak mantarına iyi geldiğine dair bir çok bilimsel çalışma yapılmıştır. Gümüş bakterilere ve mantarlara karşı farklı şekilde etki ettiği bilinmektedir. Gümüşün elektron alışverişi sırasında bakterilerin veya diğer mikroorganizmaların hücre duvarlarındaki yapıları bozduğu düşünülmektedir. Böylece mikroorganizma hücresi ölmektedir. 

UYARI: Her türlü rahatsızlıklarda olduğu gibi tüm tedavilerde asıl merci HEKİMLERDİR. Burada ve sitemizde ifade edilen sadece bilimsel araştırmaların derlenme sidir. Tedavi edici bilgiler değildir. 

Referanslar

(Gümüş Tuzu Kullanarak Elde Edilen Tekstil Ürünün Antimikrobiyal Özelliklerinin Araştırılması, Gaziantep Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi,2010 Turan Birimoğlu  ) 

 Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.