Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Güncel Haberler

Ayak Kokusu Kremi

Ayak Kokusu Kremi ayaklarda oluşan kötü kokuları gidermek için geliştirilmiş bir kremdir. Ayak kokusu bir çok insanı rahatsız eden istenilmeyen bir durum olduğu aşikar. Ayak kokusu için bir çok krem, losyon vb. ürünler geliştirilmiştir. Bu problem büyük küçük her bireyde görülebilir. Genel olarak bebeklerdeki kötü kokular bebek bezlerindeki idrar artıkların da  ya da ter artıkların da ki ürenin bakteriler tarafından amonyak formuna dönüştürerek oluşmaktadır. Yetişkinlerdeki kötü kokular (ayak ve vücuttaki ) ayak ve koltuk altı bölgesindeki aşırı terleme sonucu oluşan ürenin yine bakteriler tarafından amonyak formuna dönüştürmesiyle oluşmaktadır. Bu bölgelerdeki ter bezlerinden salgılanan organik maddeler, amonyak formu içeren kötü kokuların kaynağı olan  organik yapılara mikrobiyal saldırılar sonucu dönüştürürler. Ayak kokusuna iyi gelebilecek bir çok ürün geliştirilmiş ve geliştirilmekte. Ayak kokusu kremi de bu ürünlerden birisidir. 

Ayak kokusu kremi ile ilgili yapılan bir çok çalışma yapılmıştır. Ayak kokusuna krem için yapılan bu çalışmalarda dikkat çeken bir nokta da koku oluşumu fonksiyonları. Çeşitli koku dereceleriyle normal ayaktaki flora arasında bir karşılaştırma yapılmıştır. İnsan derisinde yağ bezleri, ekrin ter bezleri(otomatik sinir sistemi ne bağlı korku veya heyecan hainde faaliyet gösterir) ve apokrin bezleri cilt yüzeyine çeşitli kimyasal salgılarlar. Bu kimyasallar başlıca sodyum klorür, potasyum bikarbonat, laktik asit, üre, skualen (renksiz yağlı hidrokarbon, proteinler, karbondidratlar, tri giliseritler ve diğer lipitlerdir. Stafilokoklar ve aerobik corneform bakterilerin yüksek nüfus yoğunlukları ayak kokusuna zemin hazırlar. Brevi bakterilerde dahil olmak üzere ayak üzerindeki (ayak florasındaki) herhangi özel mikroorganizmaların kötü kokularla ilişkileri bulunmamaktadır.

Bir bilimsel çalışmada “Düşük ve yüksek kokulu ayakların normal florasının karşılaştırılması” ayak derisinde yaşayan normal floradaki mikroorganizmalar izole edilmiştir. İzole edilen bu mikroorganizmaların ürettikleri ekzoenzimlerin ( hücrenin salgıladığı ve hücre duvarının dışında faal olan enzim) aktiviteleri gösterilmiştir. Sadece stafilokoklar (stafilikokkinin yüzde 78)  lipaz enzimi üretmiştir. Ayrıca micrococcinin yüzde 97, aerobik corneform bakterinin yüzde  68, stafilokokların yüzde 25 ve propionobakterilerin yüzde  94 ü protenaz enzimi üretmişlerdir. Şiddetli ayak kokularında mikroorganizmaların popülasyon sıklığı önemli iken daha az şiddetli ayak kokularında bu enzimlerin üretilebilmesi daha da önemlidir. Ayrıca bu çalışmada mikroorganizmaların metantiyol üretmesi ile ayak kokusu arasında bir ilişki görülmemiştir. 

“Mikrobiyal mekanizma sonucu ayak kokusunun oluşması ve onun kontrolü” adındaki diğer bir bilimsel makalede izovalerik asidin neden olduğu üzerinde durulmuştur. Stafilokokkus epiderrmidisin terli ortamda ürettiğini saptamıştır. “Deri mikro florası ve koltuk altındaki kokunun yapısı” isimli makalede ise mikroorganizmaların popülasyon sıklığı ile koku salınımı arasında orantı olduğunu savunmuştur.Stafilokokların ayak tabanında baskın olduğu görülmektedir. Taban üzerindeki deri yüzeyinin  pH ‘ı 6,25 iken sırt yüzeyindeki pH 5,23 dir.

Ayak kokusu kremleri için geliştirilmiş bir çok krem çalışması bulunmaktadır. Amerika’da geliştirilen bir patente göre (Patent Numarası US5972321) derideki asit oranının düşürülmesi sağlanmaktadır. Bunu kalsiyumgliserofosfat ile gerçekleştirmektedir. Sadece ayak kokusu için değil koltuk altı, genital bölgedeki kokularda da kullanılabilecek. Kullanılan kozmetik veya ilaçlarla asidik vucüt sıvısının birleşmesiyel oluşan dermatolojik rahatsızlıklar kalsiyum gliserofosfat kullanılarak giderilebilir. Bu ürünü ya pudra gibi tozlara, losyonlara ya da kremlere katılarak kullanılabilir.

Bir diğer teknolojide gümüş teknolojisidir. Gümüş, ayak kokusununda içinde bulunduğu bir çok sorunun başlangıcı olan mikropların bir çoğuna karşı etkilidir. 

Gümüş teknolojisi ve bitkisel ekstarklarla zenginleştirilmiş ayak bakım kremini satın almak için tıklayabilirsiniz. Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.