Doliche Tekstil bir hayalin gerçekleştiği ete kemiğe büründüğü en son noktadır.

 

Ayak kokusunu gidermek amacıyla yapılan bir çok araştırmanın ve daha sonra laboratuvar çalışmalarının sonucunda geliştirilen patentin hayata geliştirmesi hikayesidir.   

 

Doliche Tekstil bu hayale bağlı kalarak Araştırma Geliştirme  faaliyetini devamlı sürdürerek katma değerli ürünler geliştirmeyi misyon edinmiştir. 

 

Doliche Tekstil Türkiyede ilk ve tek olan TR20031384 olarak kayıtlı "Antimikrobiyal tekstil mamulünün elde edilmesi için bir proses" patentini geliştirmeyi başarmış ve bu patente göre Türkiyenin ilk gümüş çorapları üretmiştir.

 

E-ticarete "bu nedir ya" denildiği yıllarda Doliche Tekstil 2006 yılında e-ticaret sistemini kurmuştur.  E-ticaret yolculuğuna başarılı bir şekilde devan etmektedir. 

 

Doliche Tekstil büyümesini bayilik sistemi ile pekiştirmeyi amaç edinmektedir. Bununla ilgili olarak her şehirde bir bayimiz olmalı anlayışını benimsemektedir.

 

Ar-Ge birimimizin çalışmaları sonucu ortaya çıkan bilgi birikimleri çeşitli bilimsel dergi ve ekonomi gazetelerinde paylaşılmıştır. Buradaki amacımız Türkiyedeki  inovasyon dönüşümüne katkıda bulunmaktır. Teknik Tekstil, Kimya Teknolojisi, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Eki, Dünya Gazetesi gibi yayın kuruluşlarında bilimsel makale, inceleme, sektöre bakış gibi çalışmalarımız yayınlanmıştır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR