%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺199,99 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
1 2 >

Gümüş Çorap

Gümüş Çorap Nedir ?

Gümüş çorap, gümüşün gösterdiği güzel etkilerin insan hayatına tatbikinin düşünülmesi ile ortaya çıkan eşsiz teknoloji eserlerindendir. Gümüş çoraplar, gümüşün bir formunu çoraplarla birleştirilirek üretilmektedir. Gümüş iyonlu çorap, gümüş iplikli çorap, nano gümüş çorap kullanılan gümüş türüne göre şekillenmektedir. Gümüş çorap üretiminde gümüşün bu özellikleri belli metotlarla çoraplara birleştirilir. Gümüş hem metal hali ile hem de bileşikleri insan sağlığına ve göz zevkine bir çok katkıda kullanılmaktadır. Gümüş iplikli çoraplar özel bir teknoloji ile geliştirilmiştir. Doliche Tekstilin 2004 yılında Arge çalışmaları sonucu geliştirilen patentli gümüş iplikli erkek ve bayan çoraplar 2004 yılından beri müşterilerimizin ayaklarına sağlık getirmektedir. Geliştirdiğimiz gümüş patenti Türkiyenin ilk antimiktobiyal tekstil ile ilgili olan TR20031384'dir. 

Gümüş İplikli Çorap 

Gümüş çorap tanımına geçmeden önce gümüş ne işe yarar bundan bahsetmek gerekir.Gümüş elementinin değeri kadar belki de daha fazla insanlığa faydası bulunmaktadır. Gümüş yapısı gereği geçiş metali elementidir. Bir çok bileşik oluşturabilme kabiliyeti bulunmaktadır.

Gümüş mikrop öldürücü özellik gösterebilmektedir. En güçlü antimikrobiyal ajanlardan bir tanesidir. Tabi ki bir çok bileşiği de dahil.Kötü kokuların giderilmesinde etkilidir. Isıyı iyi yansıtır. ayakların sıcaktan bunalmasın engeller. Gümüşün bu etkisi onun orbital düzeydeki elektron dizilimi ile ilgilidir. Gümüş molekülleri arasındaki elektron alışverişi sırasında oluşan elektrik akımının etkisiyle mikropların öldüğü varsayılmaktadır. Diğer bir görüş ise bakteri ya da mantar hücrelerindeki zarların bazı performanslarını bozmaktadır. Ancak görüşler ne olursa olsun gümüş kötü mikropları öldürür.  

Gümüş Çoraplar ise gümüşün sahip olduğu bir çok özelliği gösterir. Ayaklardaki kötü koku, kaşıntı, pişik gibi bir çok sorunun giderilmesinde yardımcı olur. 

Diyabetik Gümüş Çorap

Diyabet hastalarının ayak sağlığı oldukça problemlidir. Diyabet ayak sorunları üzerinde görülen bir rahatsızlık bulunmaktadır. Özellikle kan dolaşımındaki sorunlardan sonra enfeksiyon oluşumu artmaktadır. İşte gümüşçoraplar bu enfeksiyonlara karşı koruyucu etki göstermekte yardımcı olmaktadır. Ayak cildindeki bakteri azalmasını sağlayarak ayak sağlığına katkıda bulunmaktadır. 

Ayaklarda oluşan yanmaların giderilmesinde yardımcı olur. Burada gumuscorap içerisindeki gümüşün iletkenliği ile alakalıdır. gümüş ayak tabanında oluşan ısıyı dağıtır. Böylece ayaklardaki ısı bir bölgede artmaz ve dağılır. 

Gümüşçoraplardaki diğer bir özellik yansıtırlık. Yansıtmak ısının tekrar aynı ortama yansıtmak yani bir nevi termos özelliği göstermesi diyebiliriz. Gümüş ayakta ya da tende oluşan ısının tekrar içeride kalmasını sağlar. Bu seferde termal özellik gösterir. Yani ayaklar kışın üşümez. Yazında ayakkabıdaki yüksek sıcaklığın ayak tabanına gelmesini önler. 

Gümüş çorapların doğal liflerden imal edilmesi önemlidir. Çünkü pamuk, keten, bambu, modal, yün gibi doğal lifler ayak sağlığı ve rahatı için oldukça önemlidir. Doğal liflerin nem çekme kabiliyeti oldukça fazladır. Bu ayakta oluşan terin emilmesini kolaylaştırması demektir. Böylece nem ayakkabı içerisindeki ortamda doğal lifli gümüşçoraplar tarafından emilecektir. Bu emilim sayesinde ortamda nem azalacak ve koku oluşumuna neden olan bakterilerin yaşama döngüsü kırılacaktır. Gümüşün etkisi ile birlikte kötü koku oluşumu minumun seviyeye düşecektir. 

Gümüş çorapların diğer bir faydası yenilenme etkisidir. Aslında bu gümüşün özelliğinden kaynaklanmaktadır. Ayak cildi üzerindeki yarıklar, cilt yaralanmalarına karşı gümüşün olumlu etkileri görülmektedir. Gümüşün yenileyici etkisi üzerinde bir çok bilimsel çalışma günümüzde yapılmaktadır. Gümüşün sahip olduğu bu değerler onun bir ziynet takısı olmanın fersah fersah üzerindedir. İşte gümüş çoraplar giymek ayaklar için oldukça güzel bir hediye olsa gerek. Gümüş çoraplar  üzerinde de bir çok bilimsel çalışma yapılmaktadır. Çorapların etkisini nasıl daha iyi gösterir, dayanıklı gümüşçorap nasıl elde edilir konusunda hala patent, makale, tez çalışılmaktadır. 

Gumuscorap ayak cildi üzerinde sürekli temas halindedir. Bu ayak cildi üzerindeki sorun giderilmesinde bir çok avantaj sağlayabilir. Ayak cildinde oluşan kötü kokuların giderilmesi böylece mümkündür. Çünkü kötü kokuların kaynağı olan bakterilerin sürekli baskı halinde kalması böylece mümkündür.

Gümüş İyonlu Çorap

Gümüş çorapların sahip olduğu gümüşün oligodinamik etkiye sahiptir. Gümüş iyonlarının sahip olduğu bu etki ne demek. Gümüş insanoğlu gibi kompleks canlılara non toksit etkiye sahiptir. Yani toksik etkisi yoktur. Fakat 650 çeşit özellikle patojen mikroorganizmaya karşı ölümcüldür. Bu da gumuscorap giymenin başka bir nedeni.

Ayak florası (flora , vucudun bir bölgesinde yaşayan mikroorganizma sayısı ve çeşidi) üzerinde bir çok bakteri ve mantar türü yaşamaktadır. Bazı olumsuz değişiklikler mesela bakımsızlık, deterjanlara maruz kalma, gün boyu kapalı ayakkabılarda kalması(polis,asker, çalışanlar)ya da başka bir yerden mikrop bulaşması  gibi nedenlerle floradaki mikrop dengesi değişir. Dost dost yaşayan bu bakterilerden bazı türler daha etkili olmaya başlar o zaman işte dostluk bozulur ve savaş başlar. Böylece  pişik, kaşıntı, kötü ayak kokusu, ayak mantarı gibi bir çok sorun oluşur.  Gümüş nanoteknoloji de oldukça kullanılmakta çok çeşitli teknikler geliştirilmektedir.

Nano gümüş teknolojisi teksil ürünlerinde de kullanılmaktadır. En başta antimikrobiyal ürünler olmak üzere bir çok teknik özellik tekstillere katmaktadır. Nanogümüş teknolojisinin arkasında binlerce yıllık bilgi birikiminin payı büyüktür. Özellikle Mısır, Roma ve İslam medeniyetleri gümüş ile ilgili oldukça fazla çalışma yapmışlardır. Nanogümüş teknolojisinin yanında daha bir çok gümüş teknolojisi geliştirilmiştir. Gümüşün çorap teknolojisinde de daha bir çok teknik kullanılmaktadır. 

Ayaklarınıza ekleyeceğiniz ne gibi özellikler olabilir. Gumus coraplar ayaklarınıza daha neler katabilir. Ayak cildi üzerindeki karmaşık oluşumlarda olumsuz etkileri gidermek için yerini alacaktır. Ayak bakımına bambaşka bir soluk getiren gümüş çorapların faydaları sadece bu kadar da değil. Gumus coraplar ayaklar için bir çok koruyucu rol alır. Ayak kokusu, ayak mantarı, egzema , bazı alerjik durumlarda koruyucu görevi üstlenmede yardımcı olabilirler. Burada önemli olan bir doktora başvurmak. Çünkü tüm vücut sorunlarında doktora başvurmak her zaman elzemdir. Şiddetle tavsiye edilir. 

Gümüş Çorap, Gümüş ipliklerinden Gümüşün gösterdiği güzel etkilerin insan hayatına tatbikinin düşünülmesi ile ortaya çıkan eşsiz teknoloji eserlerindendir. Gumus corap üretiminde gümüşün bu özellikleri belli metotlarla çoraplara birleştirilir. Türkiye de ilk defa  Doliche Tekstil Arge çalışmaları sonucu patentli gümüş çorap teknolojisini geliştirerek tüketicilerin hizmetine sunmuştur. Gümüşüm oldukça etkili bir formu olan patentli gümüş çorap teknlojisi metalik gümüşten daha etkili sonuçlar göstermektedir.

Gümüş çorap ayak sağlığına oldukça faydalıdır. Ayak kokusunun giderilmesinden ayak cildindeki nem oranının korunmasına kadar bir çok faydası bilinmektedir. Geliştirilen bir çok teknolojiyle günlük hayatımızda sadece bir süs eşyası olarak değil eşsiz etkilere sahip inovatif ürünlerle var olmaktadır gümüş. Tarihin derinliklerinden gelen gümüş kullanımı fayda olarak Mısır ve Roma medeniyetlerinde bilinmektedir.   

Gümüş Çorap Özellikleri 

Gümüş çorapların bir çok özellikleri bulunmaktadır. Gümüş çorap ne işe yarar gibi sorular sık sık sorulmaktadır. Kullanılan teknolojiler nelerdir? Başta iyon teknolojisi olmak üzere çeşitli teknolojiler kullanılmaktadır. Gümüş iyonlu çoraplar bu teknolojiden birisidir. Gümüş iyonlu çorap üretilirken gümüş iyonları (su içerisinde çözülmüş gümüş bileşikleri) tekstil ürünleriyle birleştirilir. Gümüş çorap üretiminde kullanılan teknolojiden birisi de gümüşün sentetik bir elyaf üzerine metalik gümüşün kaplanmasıdır. Burada metalik gümüş elyaf üzerinde kalarak dokunduğu elyafın özelliğini gümüşleştirir. Yani kötü koku yapmaz, kaşıntı yapmaz vb.

Gümüş çorap üretiminde Türkiye de geliştirilen yeni bir teknoloji de patentli gümüş teknolojidir. 2003 yılında bir patent teknolojisi olarak geliştirilen bu yöntemde gümüşün oldukça etkili formu çorap ipliğine kalıcı olarak bağlanmaktadır. TR20031384 patent teknolojisi olarak geliştirilen gümüş teknolojisi oldukça az ama oldukça etkili gümüş formu ile ayak kokusunun, mantarının , kaşıntının , pişiğin vb. giderilmesinde etkili olarak yardımcı olur. 

Doliche gümüş çorap olarak adlandırılan bu teknoloji ülkemizde kendi teknolojisi bakımından bir ilktir. Yapılan denemelerde bu patentle üretilen çorapları giyen kişilerdeki ayak kokusu başta olmak üzere ayak kaşıntısı, pişiği, mantar gibi sorunların azaldığı görülmüştür.

Gümüş Çorap Kullanıcı Yorumları

2004 yılından beri geliştirdiğimiz gümüş çorapları ile ilgili yüzlerce olumlu geri dönüş aldık. Gümüş çorap kullanıcı yorumlarının bu kadar olumlu olması bizi o kadar mutlu ediyor ki yeni ürünlerin geliştirilmesi konusunda heveslendiriyor. 

Gümüş çorap ayak sağlığına etkisini nasıl gösterir? 

Ayaklar gün boyunca vücudu taşıdığı için oldukça yıpranma payına sahiptir. Sürekli basınca maruz kalır. Ayakkabı içerisinde gün boyunca kapalı halde kalır. Böylece ayaklarda oluşan aşırı ter atılamadan ayak cildinde birikir. İşte bu ayak kokusu olarak bildiğimiz en iğrenç kokunun kaynağını oluşturur. Gümüş çoraplar ayak kokusunu giderir. Burada kokuyu gideren sadece çorap değildir. Çorapların sahip olduğu gümüştür. Gümüş ayak kokusuna neden olan kötü bakterilerin düşmanıdır. Yani gümüş zararlı bakterileri yok eder. Böylece bakteriler kötü koku kaynağı kimyasalları üretemez. Buda kötü koku kaynağının yok edilmesiyle mümkün olur. Ayak yine terlemeye devam eder. Ki ayak terlemesi oldukça sağlıklıdır. Ancak terin neden olduğu bakteriler üremez böylece ayak kokusu önlenmiş olur. 

Doliche gümüş çoraplarını her gün gün boyunca normal çorapmış gibi giyebilirsiniz. Hergün giyilen doliche gümüş çoraplar ayak cildi üzerinde oluşan kötü ayak kokularının zaman içerisinde giderilmesini sağlar. 

Gümüş Çorabın Faydaları 

Gümüş Çorap Faydaları nedir sorusunun cevabını vermeden önce gümüş çorap nedir sorusunun cevabını vermek yerinde olacaktır. Gümüş çorap, gümüşün tekstille birleştirilerek elde edilen teknolojik çorapdır. Gumus farklı yöntemlerle tekstil ürünlerine uygulanır. Gümüşün faydalarından daha önce bahsetmek daha faydalı olabilir. Gümüş insanoğlunun ekonomik olarak kullandığı 2.nci değerli metasıdır. Kimyada oldukça geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Gümüşün faydaları saymakla biter ama çok sayfa götürür. Gümüşün en çok dikkat çeken faydası antimikrobiyal özelliğidir.

Gümüşün faydalarından en çok kullanılanı antimikrobiyal özelliğidir. Tekstil ürünlerden duvar boyalarına halılardan havuz kimyasallarına kadar geniş alanda kullanılmaktadır. Çünkü gümüş oldukça etkili bir antimikrobiyal üründür. Gümüşün kullanılmasında ki diğer bir üstünlük yüksek yapıdaki organizmalara yani insanlara ve hayvanlara karşı toksit etki göstermemesidir. Böylece insan vücuduna zarar vermeden etkisini gösterebilmektedir. Gümüş çorapların diğer bir faydası diyabetlilerin ayaklarına olumlu etkisidir. 

Gümüş çorap faydalarını koruyucu ve engelleyici olarak değerlendirebiliriz. Ayak kokusunu, mantarını engellemeye yardımcı olur. 

Gümüş iyon halinde çoraplara uygulanır. Gümüş iyonlu çorap olarak nitelendirilen bu ürünlerde iyonik haldeki gümüş çözeltisi çorapla belirli sıcaklıkta işleme tabi tutulur. Gümüş iyonlu çoraplarda, gümüş iyonları pamuk iplikleriyle etkileşim halinde bulunarak tutunurlar. Bu tutunma ile çorap üzerinde bulunan gümüş ayak cildinde oluşan bakteri, mantar, koku, kaşıntı ve pişik gibi oluşumların yok olmasını ya da azalmasını sağlar. Gümüşün sadece koku, mantar  giderme gibi faydası yok gümüşün daha farklı bir çok faydası bulunmaktadır. Son yıllarda gümüşün oligodinamik etkisinin olduğu yönünde  çalışmalar yapılmıştır. Oligodinamik etki gümüşün insan hücrelerine zarar vermeden bakterileri yok etmesidir. 

Çorap, iç giyim, gömlek, pantolon vb. normal kullanımdaki ürünlere uygulanırken asker kıyafetleri, uzay personelleri gibi özel kullanımlı tekstil ürünlerine uygulanmaktadır. Gümüş iyonlu çorap gümüşün bu teknolojisinin devamı niteliğindedir. Gümüşle ilgili yapılan bir çok çalışma bulunmaktadır. Gümüşün faydaları oldukça fazla ve çeşitlidir. Sağlık alanından teknolojik alana kadar bir çok alanda gümüşün faydalarını görmek mümkündür. Kanser tedavisi yöntemleri için geliştirilen gümüş metal komplekslerden uzayda su sitemlerinin temizliğinde kullanılan nano gümüşe kadar bir çok alanda araştırmalar yapılmaktadır. 

Gümüş çorap faydaları konusundan önce  gümüsün sahip olduğu özellikleri belirtmek yerinde olur. Medikal otorite tarafından çok etkili antimikrobiyal ajan olduğu kabul edilmektedir. 400 farklı türdeki bakterileri yok ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu bakteriler kötü ayak kokusuna neden olmaktadırlar. Ayrıca ayaklarda oluşan mantar (Fungus) türlerine karşı etkili olmaktadır. Medikal gümüş çorap faydalarının başında ayak kokusuna ve mantar sorunlarına iyi gelmesi yer almaktadır.

Gümüş Çorap faydalarını nasıl gösterebilir?

Gümüş  iyonları geçmişte antimikrobiyal antiviral ve antifungal özelliklere sahip olduğu görülmüştür. Ve dokuların yenilenmesine direk olarak yardım ettiği görülmüştür. Bu fonksiyonları nasıl gerçekleştiği tam bilinmemesine rağmen şunların  olabileceğine inanılmaktadır.

1-Solunum aygıtı fonksiyonlarını, bozmak veya tahrip etmek

2-Tek hücreli mikroorganizmaların hücre zarı fonksiyonlarını tahrip etmek

3-Hücrenin DNA sına bağlanarak ve hücre fonksiyonlarını tahrip etmek .

Bu üç yöntemle gumus zararlı mikroorganizmaları yok edebilmektedir.

Ayrıca gümüş  iyonlarının dokuların yenilenmesinde  etkili olma nedeni anlaşılmamaktadır. Görünüş olarak antimikrobiyal ajan olarak hareket etmesinden daha fazlasını kapsamaktadır. Silver bileşikleri  popüler olarak önemli bir yeniden dirilme maddesi olmaktadır. Oldukça emniyetli ve antimikrobiyal olarak kabul edilmektedir. 

Gümüş çorap faydaları arasında ayağı rahat tutması, kaşıntıyı gidermesi, ayak pişiklerini engellemesi gibi önemli faydaları bulunmaktadır.

Türkiyenin ilk patentli gümüş çorabı olan doliche gümüş çorapları TR 20031384 patent teknolojisi ile üretilmektedir. Doliche gümüş çorapları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Gümüş çorabın ayak sağlığı üzerine bir çok faydası bulunmaktadır. 

Ayak kokularını giderir.

Ayak mantarlarını giderir.

Ayakta oluşan kaşıntıların giderilmesinde etkilidir.

Ayakta oluşan egzemaların oluşturduğu kaşıntı, kızarıklık gibi olumsuz etkileri gidermeye yardımcı olur.

Ayrıca ayak mantarlarında da gümüş çorapların oldukça faydalı etkileri görülmüştür. Gümüş çoraplardaki gümüşler ayak mantarını oluşturan mantar türlerine karşı da etkilidir. Bununla ilgili bir çok bilimsel çalışma yapılmıştır. Bizim Argemiz tarafından yapılan çalışmalarda ayak mantarına etkili olan türlere karşı çoraplarımızın etkili olduğu görülmüştür.

Gümüş Çorap Fiyatları

Gümüş çorap fiyatları oldukça farklılık gösterebilmektedir. Doliche Tekstil Argesi tarafından geliştirilen patentli gümüş çoraplar oldukça uygun fiyatlara kargo ödemeden ayaklarınıza getirmekteyiz. Oldukça uygun Gümüş çorap fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Gümüş çorapların faydaları bu kadar mı ? Elbette değil. Çünkü gümüş oldukça zengin özelliklere sahip olduğu için ondan geliştirilen çoraplar neden zengin özelliklere sahip olmasın. Ayaklarda görülen pişiklerin ve kaşıntıların azaldığı müşterilemizden gelen geri dönüşlerden bilmekteyiz. Ayrıca ayaklarında yüksek oranda çatlak olan müşterilerimizin yüzde sekseninde gümüş çorapla beraber topuk çatlaklarının azaldığı bildirilmiştir. Burada bahsedilen etki gümüşün dolayısıyla gümüş çorapların oligodinamik etkisidir. Onarıcı etkisinin olduğu da bilinen gümüş hakkında binlerce çalışma yapılmıştır. Gümüşün doku ve cilt yaralarındaki harabiyetin giderilmesindeki onarıcı etkisinin sırrı hala bir sır. Ama etkisi üzerinde çalışmalar yapılarak nasıl etki ettiği araştırılmaktadır. 

Ayak sağlığına etkisi gümüşün bu kadar değildir. Ayak cildi üzerindeki mikropların baskı halinde kalması, ayak cildi üzerindeki çatlakların düzelmesi, ayak mantarı türlerini azaltması, tırnak mantarlarına karşı belli oranda iyi gelmesi, ayakta oluşan kaşıntı pişik gibi sorunların giderilmesi gümüş çorapların ayaklara yaptığı katkılardan sadece bir kaçı. Yapılan inovatif çalışmalar sonucunda geliştirilen gümüş çoraplar ayak bakımı için oldukça seçenek sunmaktadır. Ayak sağlığına koruyucu etki sağlaması ayak mantarı, tırnak mantarı gibi olumsuz bir çok hastalıkların daha başlamadan bitmesini örnek gösterebiliriz. Böylece hem bu tip rahatsızlıkların çilesini çekmeyecek hem de ülke ekonomisine ilaç harcaması yapmayarak katkıda bulunacaksınız. Bu kulağa oldukça şirin gözükmekte.  

Gümüş Çorap nerede satılır 

Gümüş Çoraplarımız nerede satılır, ürünlerimize nasıl ulaşabilirsiniz? Her gün onlarca müşterimiz bizi ayarayarak gümüş çoraplarınız nerede satılır sorusunu sormaktadır. Ürünülerimize başta sitemizden uygun fiyatlara her zaman ki fırsat kampanyalarımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca  trendyol, gittigidiyor, hepsiburada, n11, çiçeksepeti, amazoncomtr, pttavm pazar yerlerinden kendi mağazalarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Böylece gümüş çorap nerede satılır sorusunun cevabını vermiş olduk. 

 

Referanslar

1-(Gümüş Tuzu Kullanarak Elde Edilen Tekstil Ürünün Antimikrobiyal Özelliklerinin Araştırılması, Gaziantep Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi,2010 Turan Birimoğlu  ) 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR