%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Koku Yapmayan Çorap Nedir?

Koku yapmayan çorap, Patentli gümüş teknolojisi ile geliştirilen doliche gümüş çoraplar, ayak kokusunu gidermektedir. İhtiva ettikleri gümüş sayesinde kötü kokuların kaynağı olan bakterilerin azalmasını sağlamaktadır.

 

Patentli gümüş teknolojisi ile geliştirilen doliche gümüş içerikli çoraplar ayakta oluşan bakterilerin azalmasında yardımcı olmaktadırlar. Böylece patentli çoraplar koku yapmayan çorap özelliği göstermektedir.

 

Koku yapmayan çorap özelliği gösteren çoraplar, gümüş teknolojisi ile ayak cildinde ve parmak aralarında oluşabilecek bakteri oluşumunu azaltarak kötü koku oluşumunu engeller. 

 

Ayakta oluşan kötü kokuları önleyen çoraplara denir. Koku yapmayan çorap denilince akla gelen ilk şey kötü ayak kokuları olsa gerek. Çoraplar ayak kokusunu nasıl engeller bu yazımızda bunun cevabını bulacağız. 

 

Ayakta oluşan kötü kokuları önleyen çoraplara denir. Koku yapmayan çorap denilince akla gelen ilk şey kötü ayak kokuları olsa gerek.

 

Gerçekten kötü ayak kokuları neden oluşur? Bu sorunun cevabı ayaklarda yaşayan mikroplardır diyebiliriz.

 

Ayakta yaşayan mikroplar. Ayakta yaşayan mikroplar genel olarak iki çeşittir. Bakteriler ve mantarlar. Kokuya doğrudan neden olanlar bakterilerdir. 

 

Kötü kokuları önleyen çorapların bir çok özelliğe sahip olması gerekir. Bunların başında ayakta oluşan nemi yani teri emecek doğal ipliklere sahip olması gerekebilir.

 

Pamuk, bambu, modal, merserize gibi doğal ipliklerden üretilmiş çoraplar ayakta oluşan teri emerek ayak kokusunun oluşumunu azaltabilirler. 

 

Terletmeyen koku yapmayan çorap ile ayak kokusu engellenmiş olur. Bazı kişilerde ayak terlemesi gözükmese bile oldukça kötü kokular olabilmektedir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en öenmli konu temizliktir.  

 

Koku yapmayan çorap demek sadece doğal iplikten üretilmesi yeterli mi ? Yeterli olmayabilir. Burada devreye inovatif çoraplar girer. Nedir Bu çoraplar? Ayaktaki bakterileri azaltan antimikrobiyal çoraplar. 

 

Diğer bir teknoloji ise ayak kokusunu absorbe eden maddeler. Bu nedir Ayak kokusu yapmayan çorap geliştirmek için çorabın içerisine kötü kokuları bünyesinde hapseden maddeleri yerleştirmek.

 

Böylece ayakta kötü kokulara neden olan maddeler zararsız hale getirilmiş olur. Bu teknolojide kullanılan maddeler chitin ve chitisan denilen bitki kökenli büyük moleküllü maddelerdir. Bu moleküller kötü koku kaynağı molekülleri bünyelerine hapsederler.  

 

Diğer bir inovatif  teknoloji aşırı derecede nem çekebilen çorapların daha doğrusu ipliklerin geliştirilmesi ve bunların çorap ve iç giyimlerde kullanılmasıdır.

 

Çoraplarda kullanılan nem çekici iplikler ayaktaki nemi bünyelerine çekerek kötü koku oluşumuna neden olacak nemi ortamdan uzaklaştırırlar.

 

Gümüş ayakta oluşan kötü kokuların engellenmesinde oldukça etkilidir. Sadece kötü kokular değil ayak mantarlarının giderilmesinde de etkilidir. 

 

Gümüş çorap, ayak sağlığı için oldukça iyi sonuçlar sunmaktadır. Ayaklarınızda sadece kötü kokular için değil, ayak kaşıntıları ve mantarları içinde etkili sonuçlar sunmaktadır. Gümüş teknolojisi oldukça essiz bir teknolojidir.

 

Çoraptan ev tekstiline, hastane tekstil ürünlerinden halılara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. İşte bu teknoloji ayağınıza bu çoraplarla gelmektedir.  

 

Gümüş teknolojisi bir çok alanda kendini göstermektedir.  Kötü kokuların giderilmesinde ayakların üşümesini engellemek amacıyla kullanılmasına kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. 

 

Buradan bir çok teknoloji kullanılması söz konusudur. Koku yapmayan çorap üretiminde kullanılan ipliklerin üretiminde bir çok teknoloji kullanılmaktadır. Metal gümüşle kaplanmış iplik, nanogümüşle işlenmiş iplikler, gümüş iyonla kaplanmış iplikler.

 

Koku gideren çorap konusunda bilgi vermeye çalıştık. Ayak kokusunun giderilmesi ile ilgili daha önceden bir çok bilgi verilmiştir. Bununla ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz. Koku gideren çorap seçiminde dikkat etmeniz gerekli olan en önemli nokta doğal ipliklerden oluşmuş ürünlerin tercih edilmesidir.  

 

Terlemeyi Önleyen Çorap

 

Terlemeyi önleyen çorap özelliği gümüş içeren çorapların ayaklardaki ısıyı düzgün olarak dağıtması kuralına dayanmaktadır. Hangi çorap terletmez diyerek arama yapan kullanıcıların aradığı ürün teri önleyen çorap çeşidini bulmaktadır.

 

Gümüş ihtiva eden çoraplar ayak terletmeyen çorap etkisi göstermektedir. Terlemeyi önleyen çorap, doğal iplik yapısı sayesinde ayakta oluşan terleri emerek kokuların oluşmasını önler. Ayrıca gümüş iletkendir, ayak tabanındaki sıcaklığı diğer bölgelere ileterek terlemeyi en aza indirir.

 

Ayak terletmeyen çorap arıyorsanız patentli gümüş çoraplar tam size göre. Ayağınızda oluşan terlemenin ne kadar rahatsız edici olduğunu bir düşünün.

 

Terletmeyen çorap olarak geliştirdiğimiz patentli çoraplarımız ayak yüzeyindeki ısınmayı diğer bölgelere yayarak ısınmayı dolayısıyla terlemeyi önler. Ayağınızda bir klima çalıştığını hissedebilirsiniz. Gümüşün eşsiz özelliğinin sadece bir tanesini çoraplara giydirerek konforlu ayaklar sağlama amacındayız.

 

Çorap kokusu ayakta oluşan ter ile ilgilidir. Çorap kokusu oluşumunu önlemek için ter kokusunun oluşumunu azaltmak yeterli olacaktır. Çorap kokusu oluşmaması için kaliteli ipliklerden elde edilmiş çorapları giymek gerekir. 

 

Kaliteli Çorap Markaları

 

Kaliteli çorap markaları seçiminde doğal ipliklerden üretilen çoraplar oldukça önemlidir. Biz geliştirdiğimiz tüm çoraplarda bambu, modal, pamuk ve yün gibi doğal iplikleri kullanmaktayız. Kaliteli çorap markaları içerisinde kendi teknolojisini geliştirerek ayrı bir yeri olan Doliche Gümüş teknolojili çorapları müşterilerimizin ayak sağlığını hep öne planda tutmaktadır.

 

Kaliteli çorap ipliğinden dikimine kadar özenle üretilen çoraplardır. Kaliteli çorap alırken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta bulunmaktadır.

 

Kaliteli çorap alırken ilk önce elinize doğal ipliklerde olan yumuşaklık hissi verebilmeli. Burun kısmı dikişsiz olmalı. Kaliteli çoraplarda dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta lastik kısmı yani konç kısmıdır. Buradaki lastikler bacakta iz yapmayacak şekilde olmalıdır. 

 

Dünyaca ünlü çorap markalarının sahip olmadığı gümüş teknolojisi ayak bakımı ve konforu bakımından oldukça faydalıdır. En iyi çorap markasını üretmeyi hedef edinmiş firmamız kendi patentli teknolojisini geliştirerek ülkemize inovatif ürünleri kazandırmıştır. 

 

Dünyaca ünlü çorap markaları arasında olmak idealine sahip olan markamız e-ihracat çalışmalarına son günlerde oldukça önem vermektedir. Dünya pazarında söz sahibi olan inovatif çorap markası geliştirmek amacıyla Amazon, Aliexpress, Etsy, Ebay gibi pazaryerlerinde yerimizi aldık. 

 

En iyi bayan çorap markası olmak amacıyla gümüş teknolojisi ile %100 yerli ürünler geliştirmenin gururunu yaşamaktayız. 

 

Erkek Çorap Markaları

 

En iyi erkek çorap markası olmak yolunda ArGe çalışmalarımızla sürekli yeni erkek çorap modelleri geliştirmekteyiz. Erkek çorap markaları erkeklerin en çok aradığı aksesuar ürünleridir.

 

Hem konfor hem de sağlık açısından erkek çorap markaları oldukça önemlidir. Bu amaçla kaliteli erkek çorapları arayan herkes için özel çoraplar geliştirdik. 

 

Çorap markaları içerisinde kendi teknolojisini geliştirip müşterilerine sunan firmamız çeşitli kampanyalarla uygun fiyatlarla çorapları ayağınıza getirmektedir. 

 

Koku yapmayan çoraplarımızdan uygun fiyatlara satın almak için kampanyalarımızı kaçırmayın...!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR