Diyabet çorabı nedir ?

Diyabet çorap diyabet hastaları için geliştirilmiş çorap türüdür. Diyabetik çoraplar, ayaklardaki nemi azaltmak, ayakların yaralanmasını azaltmak ve kan dolaşımını iyileştirmek amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Diyabet çorabı diyabet şeker hastaları için kullanılması önerilmektedir. Diyabet çorap diyabet hastalarının ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Gümüş çorap şeker hastalığı için kullanılabilen faydalı çoraplardır.

Bu çoraplar, yüksek kan şekeri seviyesinin sebep olduğu sinir ve dolaşım sistemlerindeki hasar nedeniyle hastalığın yönetiminin özellikle ayak bakımında önemli bir bölümüdür. 

Diyabet hastalarının ayakları diyabet(şeker)hastalığına bağlı olarak bir çok propleme sahip olabilmektedir. Ayaklarda yanma, ayak yaralarının oluşması ve geç iyilişmesi bu sorunların en başında gelmektedir. Diyabet hastaları çıplak ayaklarla yürümemesi uygun çoraplar giymesi önerilmektedir. Çünkü çıplak ayakla yüründüğünde yaralanma(ayağa bir şeylerin batması ) riski oldukça fazladır. Ayakkabıları çorapsız giymemeleri tavsiye edilmektedir. Ayakkabıların bazen ayaklara vurması yüzünden ayak cildinde yaralar oluşabilir. Gümüş diyabet çorapları ayakların yüzeyinde enfeksiyon yapıcı etmenlerin en aza inmesine yardımcı olur. 

Diyabet Çorabı Ne İşe Yarar ?

Diyabet çoraplarının ayaklar için bir çok yararı bulunmaktadır. Gümüş Diyabetik çorap özellikleri bakımından ayak sağlığına bir çok katksı bulunmaktadır. Erkek ve kadın diyabet çorap olarak geliştirdiğimiz gümüş diyabet çoraplarını Türkiyenin her yerine göndermekteyiz. Diyabet gümüş çoraplar sahip oldukları gümüş sayesinde bir çok faydalı özellik göstermektedir. Diyabet şeker çorabı, sahip olduğu gümüş teknolojisi sayesinde klimatik özellik götermektedir. Diyabet çorabı böylece ayakta oluşan aşırı ısıyı dağıtarak ayak yanmalarının azalmasını sağlar. Diyabet şeker çorabındaki gümüş özelliğinden dolayı antibakteriyel özellik gösterebilmektedir. Antibakteriyel gümüş çorap, bu özelliğinden dolayı diyabet ayaklarında oluşabilecek bakteriyel etkilerin giderilmesinde diyabetik gümüş çoraplar yardımcı olmaktadır. Erkek ve kadınlarda görülen diyabetik ayak proplemlerinde kullanılabilir. Kadın diyabetik çorap, kadınların ayaklarında görülen ayak yanması, iyileşmeyen yaralar, ayak kokusu ve ayak mantarı gibi sorunlar için kullanılmaktadır. 

Diyabet çorabı modelleri ve çeşitleri olarak bir çok model ve çeşitde gümüş patentli şeker çorabını sitemizde bulabilirsiniz. Diyabet çorabı fiyatları bakımından oldukça uygun fiyata hediyeli paketlerimizden satın almanız mümkün. 

-Ayak ciltlerinde görülen renk değişikliği ve ısı değişiminin olması, cildin kızarması, sinirlerde görülen hasar, kabarcıkların oluşması ve ayak mantarının görülmesi

-Ayaklarınız sürekli terliyorsa bu durumlarda şeker çorabı giymeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. 

Şeker hastaları nasıl çorap giymeli ?

Şeker hastaları oldukça hassas ayak cildine sahip olabilirler. Bu duruma özel çorap giymeleri oldukça önemli. Gümüş çorap şeker hastalığına sahip insanlar tarafından giyilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Şeker hastaları için çorap olarak geliştirdiğimiz gümüş diyabet çoraplarımız lastiksiz konç kısmıyla ayakları sıkmaz, iz yapmaz. Ayrıca bacaklardaki kan dolaşımının rahatça devam etmesine katkıda bulunur. Parmak kısmında dikiş yoktur. Dikişsiz uclu şeker çorabı olarak parmaklara herhangibir iz yapmaz, baskı uygulamaz. 

Diyabet çorabı nerede satılır diyerek arama yapan şeker hastaları için patentli gümüş diyabet çorabını sitemizden rahatlıkla bulabilir ve ayağınıza kadar kargo ile  göndermekteyiz. 

1