Modal Çorap

Modal Çorap Nedir?

 

Modal çorap, kayın ağacından elde edilen modal ipliklerinden elde edilen çoraplardır. Modal çorap, modal ipliklerinin yüksek nem çekme kabiliyetine sahip olduğu için ayakları kuru tutar. Modal çorap, ayakta oluşan istenmeyen kokuların oluşumunu azaltır. Modal erkek çorap, modal kadın, çocuk, spor, klasik, babet, patik gibi bir çok çorap çeşidi bulunmaktadır. 

Modal çorap, oldukça yumuşaktır. Tuşesi o kadar yumaşaktır ki ipeksi bir dokunuş sağlar. Çorapları giydiğinizde ayaklarınızdaki yumuşaklığı hissedeceksiniz. Nem çekme özelliği çok yüksektir. Ayaklarda oluşan terlerin giderilmesinde oldukça faydalıdır. 

Modal çorap, kayın ağaçlarından elde edildiği için bio temelli, doğada bozunabilen çevreci bir çorap türüdür. Pamuğa göre daha çevre dostu üretim sürecinden geçen kayın ağaçları 10-20 kat daha az ister.

Modal çorap mı bambu mu, bir çok kişi tarafından sorulan bir sorudur hiç şüphesiz. Modal yapısının kendine ait özellikleri bulunurken bambununda kendine ait özellikleri bulunmaktadır. Modal dayanıklılık bakımından daha iyidir, bambu ise daha yumuşaktır. 

Modal Çorabın Faydaları 

Öncelikle pamuğa göre yaklaşık %50 daha fazla su emici olduğu bilinmektedir. Bu, aktif bir yaşam tarzı sürdüren veya sadece çok terleyen kişiler için daha çok tercih edilmesini sağlar. Özellikle çoraplarda bu kalite, ayakların terlemesini, kokmasını önlediği için çok beğenilmektedir. 

Ayrıca modal kumaşlardan üretilen çoraplar, esneme ve tüylenme eğilimi gösterir, bu da onları aşınmaya ve yıpranmaya karşı daha dayanıklı hale getirir ve zamanla çekici görünümünü korur. 

Bazı iplik üreticileri, modal kumaşların aynı zamanda sert sudan kaynaklanan mineral birikintilerine karşı dirençli olduğunu ve bunun da modal çorapların pürüzsüz ve yumuşak hissinin daha uzun süre dayanmasını sağladığını iddia etmektedir. Londra gibi suyu sert olan yerlerde modalın çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri de budur.

Kayın ağacından elde edilen modal iplikleri inanılmaz derecede yumuşaktır. Ayaklarınıza çorapları giydiğinizde ipek gibi hissettirir. Pamuğun iki katı daha fazla yumuşaktır. Gerek erkek gerekse kadın modal çorap ayak cildinizde harika bir his bırakır. 

Modal corap oldukça dayanıklıdır. Sık sık yıkandıktan sonra bile şeklini korur. Nem çekme kabiliyeti yüksek olduğu için nemi ve kokuyu hapseder. 

Modal Çorap Modelleri 

Geliştirmiş olduğumuz patentli gümüş modal çorap modelleri oldukça çeşitlidir.Erkek modal çorap modelleri, erkek spor çorap modelleri, kadın modal çorap modellerini sitemizden bulabilirsiniz. Modal çorap modellerimiz sizin ayaklarınızı daha konforlu daha sağlıklı tutacaktır. 

Modal Çorap Fiyatları 

Modal çorap fiyatı açısından bir çok avantajlarımız bulunmaktadır. Kargo bizden kampanyamız ile kargo masrafı yapmadan uygun fiyata modal çorap alabilirsiniz. Kendi teknolojimizi geliştirdiğimiz için yerli ve milli gümüş modal çoraplarımızı size özel fiyatlardan sitemizden satın alabilirsiniz. En iyi modal çorap markası olma hedefimize uygun olarak bir çok kampanyamız sürekli sizler için yapılmaktadır. 

Modal çoraplarının imalatında kullanılan liflerin hava geçirgenlik özelliği aynı tür liflere göre daha iyi olduğu bilimsel çalışmalarda gözlemlenmiştir.(Teknolojik Araştırmalar: TTED 2012 (2) 28-36)

Modal lif yapısı itibariyle pamuğa göre yüzde 50 nem çekme özelliği daha fazladır.

Ayak derisine karşı diğer çorap türlerine karşı daha yumuşaktır. 

Modal lifi esas itibari ile kayın ağaçlarından elde edilen selulözlerle elde edilen yarı sentetik fiberlerdir.

Bir tür rayon ipeğidir. Modal tekstil ürünleri direk olarak ta ya da  pamuk ve elastan elyaflara katılarakta kullanılabilir. Böylece havlu, çorap, kumaş vb. ürünler üretilebilir.  

Modal lifi pamuğa göre daha hidrofilik(su emici özelliği) yaklaşık yüzde 50 gibi. Yani modaldan imal edilmiş modal çorap, ayaktaki nemi pamuğa göre daha fazla emerler.

Pamuk gibi boyanabilme özelliğine sahiptir.

Sıcak soğuk gerilimine dayanıklılığı daha fazladır.

Sıcak suda yıkandığında renk solmaya karşı daha dayanıklıdır. Hatta sert sulardaki minareller (kireç) modal liflerinden elde edilmiş ürünlerin sertleşmesine neden olamazlar. Yani yıkama esnasında yumuşatıcı eklenmesine gerek kalmamaktadır. 

Gümüş Modal Çorap 

Geliştirmiş olduğumuz gümüş patentini modal çoraplarada uygulayarak istenmeyen kokuları maksimum derecede giderebilen çorapları geliştirdik. 2004 yılından beri onbinlerce mutlu müşteri memnuniyeti elde ettik.

Doliche Modal çoraplarımız ayak mantarı, egzama, kaşıntı, pişik sorunlarının giderilmesinde yardımcı olmaktadır. 

Çoraplarımız defalarca yıkandıkdıktan sonra etkisini gidermez. Geliştirmiş olduğumuz patent teknolojisi ile gümüş ile modal lifleri arasında güçlü bir bağ oluşur. Bu bağ çoraplarınızı kullandığınız sürece çözülmez. Böylece gümüş modal çoraplarımız ayaklarınızı sürekli korur. 

Kargo ödemeden çoraplarımızı satın alabilirsiniz.

 

Sizlere özel kampanyalarımızı kaçırmayın, ayaklarınız gümüş modal çorapların keyfini sürsün...

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR