Pamuk Çorap

Pamuk Çorap Nedir ?

Pamuk Çorap, pamuk ipliklerinden elle ya da makinalarla örülerek elde edilen çoraplardır. Pamuk çorap insanoğlunun en çok kullandığı çorap türüdür. Pamuklu çorap insana yumuşaklık, konfor, sağlık çağrışımları yapan pamuk bitkisinden elde edilmiş özel ürünlerdir.  

Pamuk Erkek Çorap

Erkeklerin en çok kullandığı çorap türü hiç şüphesiz pamuk erkek çoraplardır. Erkek pamuk çorap, ayak sağlığı için oldukça tavsiye edilmektedir. Erkek pamuk çorap içerisinde bulunan doğal pamuk lifleri ayakta oluşan terin emilmesinde aktif rol oynamaktadır. Böylece erkek pamuk çorap giyen bir kişi ne kadar sportif faaliyet gösterse bile ayakları kuru kalır. 

Pamuklu Gümüş Teknolojili Çorap

Pamuklu Erkek Çorap, ayak kokusunu gidermek amacıyla gümüş patentli geliştirilmiş pamuk erkek çorap. 100 Pamuklu erkek çorap gümüşle patent teknolojimizle birleştirildi. Patentli Gümüş Pamuk Erkek Çorap, pamuk ipliğinin eşsiz özelliği ile gümüşün güçlü etkisinin patent teknolojisiyle birleşmesi sonucu geliştirilmiş çoraplardır. Ayak kokusu başta olmak üzere, ayak mantarı, ayak kaşıntısı gibi ayak sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Gümüş içeren pamuk çorap ile her gün ayaklarınız tertemiz kalsın. Gümüş ile pamuk çorap TR20031384 patent teknolojisi ile birleştirilmiştir.

Pamuk erkek çorap gümüş teknolojisi ile birleştiğinde ayak için bir çok faydalı özelliklere sahip olmuştur. Pamuk erkek çorap ayakta oluşan teri emerek ayak rahatı için oldukça faydalıdır. Gümüş teknoloji ile birleştiirlen pamuklu erkek çorap ayakta oluşan aşırı sıcaklığı ayak tabanına dağıtarak ayakların başta kötü kokmasını önler, ayak mantarlarını azaltır, ayaklardaki kaşıntıları giderir.

Pamuk Çorap Özellikleri 

Pamuk çorap özellikleri bakımından üretildiği ipliğe benzer. pamuk ipliklerinden elde edilen çoraplardır. Pamuk ipliği oldukça fazla nem çekme özelliğine sahiptir. Pamuk çorapları nem çekme kabiliyetini pamukların yapısını oluşturan selülözlere borçludur. Selülözlerin yapısındaki hidroksil yapıları aşırı nem çekme kapasitesine sahiptirler. Böylece ayaklarda oluşan teri emme kabiliyeti yüksek olan pamuk çoraplar ayak sağlığını kourmaktadır.  

Pamuklu çorap, bünyesindeki fonksiyonlu yapısından dolayı nemi bünyesine hapseder. Böylece ayak terlemesi sonucu oluşan ayak nemini bünyesine hapsetmiş olur. Ayaklarda oluşan terin emilmesi ayakların rahat hissetmesini sağlar. Pamuklu çorapların en büyük artısı ayak tabanında oluşan sıcaklığı azalta bilmesidir. Bu özelliğinin en büyük sebebi ise terli nemi bünyesinde hapsetmesidir. Hapsedilen nem aynı zamanda ısı demektir. 

Gümüş pamuklu çoraplara bir çok özellik katmaktadır. Gümüş yapısı itibarıyla koku gidericidir. Kaşıntı, pişik gibi bir çok olumsuz etkilerin giderilmesinde yardımcıdır. Gümüşün oluşturduğu manyetik alan bir çok özellik kazandırmıştır. Isıyı iletme, ısıyı yansıtma bu özellik sayesinde çoraplarda ayakları serinleten bir etki kazandırmaktadır. Gümüş pamuk çoraplar ayaklardaki pişiklerin azalmasında yardımcı olurlar. Pişik ayaktaki neme bağlı olarak gelişebilen ayaklara sızı verebilen bir rahatsızlıktır.  

Gümüşün sahip olduğu bir çok özelliği bünyesinde bulunduran pamuklu çorap daha doğrusu gümüş içeren pamuklu çorap;

-Kötü koku oluşumu, 

-Mantar oluşumu,

-kaşıntı oluşumu gibi bir çok ayak problemlerinin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. 

Yüzde Yüz Pamuk Çorap

Saf pamuklu çoraplar nem çekme kapasitesine sahiptirler. Özellikle yüzde yüz pamuk çoraplar (%100 pamuk çorap100 cotton çorap ). Böylece ayak dokusunda oluşan teri emerler. Böylece ayakta oluşan tüm kötü kokuları ortadan kaldırır. Geliştirdiğimiz teknolojik çoraplar 100 pamuk çorap ipliğine gümüş ilave edilerek üretilmiştir. 
Nem bakterilerin çoğalmasını sağlar. Ortamdaki teri emen pamuklu çoraplar sayesinde cilde zarar veren, kokuya ve kaşıntıya neden olan mikroorganizmaların çoğalmalarını engeller.
Ayak sağlığını korumak amacıyla oluşan teri ve emen doğal pamuk ipliklerden oluşmuştur.
Uzun yıkamalar sonucu  özelliğini yitirmez.
Kullanılan malzemeler insan sağlığına hiç bir şekilde zararlı değildir
Dayanıklılığı artırmak için burun topuk takviyeli olarak üretilmiştir.
İlaç etkisi göstermez.

Sitemizden uygun fiyatlara gümüş teknolojili kalın, ince, yazlık, kışlık pamuk çoraplarını bulabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR