Bambu Çorap

Bambu Çorap Nedir ?

Bambu çorap, genellikle Uzakdoğu asya ülkelerinde yetişen bambu ağacının liflerinden elde edilen ipliklerden üretilen çorap çeşididir.

Şimdi bir hayal edin. Ayaklarınızda ormanlardan gelen özel bir doğal ürün var. Ayak kokusunu önlüyor. İpeksi bir dokunuşu var. Neredeyse ormanın kokusunu bile hissediyorsunuz. İşte bambu çorapların böyle bir özelliği bulunmaktadır.

Bambuseae latince ismi olarak bilinmektedir. Bambu iplik üretimi bazı prosesleri kapsamaktadır. Odun haline getirilen ağaçlar kostik çözeltisine daldırılır. Bir çok farklı işlemlerden sonra ipeksi bir form haline gelen bambu iplikleri elde edilir.

Bambu iplikleri sadece çorap üretiminde kullanılmaz iç giyim elde edilmesinde, kumaş yapımında kullanılmaktadır.

Bambu çorap

Bambu çorap özellikleri

Konumuz çorap olduğu için yazımızda bambu çorap özelliklerinden bahsedeceğiz. Bambu lifleri oldukça zengin selüloze sahiptir. Son yıllarda doğal bambu lifi, eugenic (üstün ırk) bambu türünden üretilmektedir.

Bambu çorapların en önemli silahı tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biriside bambu kun denilen antimikrobiyel özelliğe sahip olmasıdır. Ayaklarda kötü koku oluşumuna neden olan bakterilerin önlenmesinde faydalı olduğu bilinmektedir. 

Bambu Çorap Faydaları 

Bambu erkek çorap ve kadın çorap giymenin bir çok faydası bulunmaktadır. En çok faydaları; antimikrobiyal özellik göstermektedirler. Bambu ipliklerinin içerisindeki kimyasal maddeler antimikrobiyal özellik göstermektedir. Böylece ayak kokusunun önlenmesinde oldukça faydalıdır. Ayrıca ayak mantarının yayılmasını önlemede kullanılabilir.

Bambu Gümüş Çorap Nedir?

Geliştirmiş olduğumuz patent teknolojisi ile bambu erkek çorapların antibakteriyel etkisi artırılmıştır. Ayak kokusunun ve ayak mantarının giderme etkisi kat be kat artırılmıştır. Gümüş ile birleştirilmiş Bambi çorap ayaklarda oluşan kaşıntıların pişiklerin önlenmesinde etkilidir.

Patentli gümüş teknolojisi ile geliştirmiş olduğumuz bambi çoraplar liflerindeki kimyasal yapılarından dolayı ayakta oluşan nemi çekme eğilimi göstermektedir.

Gümüşün getirdiği iletkenlik özelliiği sayesinde yak tabanında oluşan ısı her yere düzgünce yayılır. Böylece ayak terlemesi azalır. Ayak kokusunun ve ayak mantarının oluşması azaltılmış olunur. 

Geliştirmiş olduğumuz bambu gümüş çoraplar ayak konforunu sağlamak üzere burun kısımları dikişsiz olarak üretilmiştir. Daha sağlıklı ayakların sağlanması için geliştrimiş olduğumuz gümüş teknolojisi ile ayaklarınız rahat etmektedir.

Bambu Çorap Markaları

Bambu çorap markaları içerisinde ayrı bir yeri olan Doliche erkek bambu çorap ve kadın bambu çorap markası inovativ ürünleri geliştirerek sizlerin ayağına getirmektedir. Bu amaçla geliştirdiğimiz patentli bambu babet çorap, spor patik, kısa, soket, kışlık, yazlık çorap modellerimiz bulunmaktadır. Bu bambu çorap markası çoraplar ayak kokusunu ve ayak mantarını önlemede en önemli yardımcınız olacaktır. 

Bambu çorap nasıl seçilir ?

Bambu çorap nasıl seçilir sorusu tüketiciler tarafından aranmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ilk nokta çoraplarda kullanılan bambu ipliğin oranıdır. Bambu ipliğin oranı yüksek olmalıdır.

Tüm çoraplarda aranılan diğer bir özellik ise burnu dikişsiz özelliğidir. Ayak parmaklarına baskı uygulamadan rahatça giyinilen bir özellik olan dikişsiz tüm çoraplarda olması gereken bir seçim kriteridir. 

Bambu çorap modelleri 

Bambu çorap modelleri ayaklar için oldukça sağlıklı ve konforlu çoraplardır. Erkeklerin aradığı bambu çorap modelleri klasik, spor, babet modelleridir. Geliştirmiş olduğumuz gümüş teknolojili çoraplarda bu çeşit ve modelleri bulabilirsiniz.

Bambu Erkek Çorap Modelleri 

Bambu erkek çorap ile patentli gümüş teknolojisini birleştirdik. Bambu gümüş erkek çorap nedir ? Bambu ağaçlarından elde edilen bambu iplikleriyle üretilen çoraplara denir.

Doliche Tekstil ARGE birimi olarak bizde bambu ipliklerini patentli gümüş teknolojimiz ile birleştirerek kendine has patentli gümüş erkek bambu çorap modellerini geliştirdik.

Bambu doğal olarak antimikrobiyal bir ipliktir ve biz gümüş ile birleştirerek etkisini oldukça geliştirdik. Bambu gümüş erkek çoraplar ayak kokusu, ayak mantarı, ayak kaşıntısı gibi olumsuz etkilerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. 

Patentli Gümüş Bambu Erkek Çorap

Bambu erkek çorap özellikleri bakımından bir çok özelliğe sahiptir. Patentli gümüş teknolojisi ile birleştiğinde bu özellikler oldukça zenginleşmiştir. En çok tavsiye edilen çoraplarımızın bir çok özelliği bulunmaktadır. Nedir bu özellikler; 

Ayak Üşümelerine,

Ayak Kokusuna,

Ayak Mantarlarına,

Ayak Kaşıntısına Son 

Bambu Erkek Çorap Markaları 

Bambu Erkek Çorap markası olarak ayaklarınıza ipeksi dokunuş sağlar. Ayaklarınızı sürekli nemli tutarak cildin kurumasını engeller. Bambu çorap birçok avantajı bulunmaktadır.

Bambu çorap faydaları oldukça fazladır. Bu avantaj lif yapısından gelmektedir. Bambu erkek çorapların bu özelliği sayesinde yoğun mesayi proğramlarında ayakların yardımcısıdır. Örneğin hızlı yenilenebilir olması, biyolojik olarak dönüşebilme kabiliyeti (biodegradability), az su kullanımı, antistatik özelliği ve organik yapısı. Ayrıca üretim aşamalarında da bu özelliklerinden dolayı daha ekonomiktir. 

Bambu Erkek Çorap Özellikleri 

Bambu Erkek çorap modellerinin çok şık olmasında lif kimyasından dolayı mükemmel görünüşe sahip olmasının payı vardır. Bu özelliklere sahip erkek bambu çorap doğal olarak UV koruyucu, nem kontrol krakteristiğine sahip olması ile diğer liflere göre yeganedir.

Ayakkabı içerisindeki hava sirkilasyonu oldukça azdır. Hava geçirgenliği, su buhar, nem geçirgenliği fazla olan bu çorapların kullanılması hem komforlu olmak  hem de sağlıklı olmak için kullanılması önerilir. 

Bambu Erkek Çorap Fiyatları

Bu paketde Türkiyenin ilk ve tek patentli gümüş bambu çorapı bulunmaktadır. Bambu erkek çorap fiyatları açısından sitemizden oldukça uygun fiyata ürün alabilirsiniz.

Bambu çorap fiyatları bakımından ucuzdur. Çünkü bu çoraplar hem patentli gümüş teknolojisi hem de bambunun özelliğini bünyesinde taşımaktadır. Konç kısımları özel elastan ipliklerden üretildikleri için bacak kısmını sıkmaz.

Burun kısmı dikişsiz olarak birleştirilmiştir. Burun kısmı dikişsiz çoraplar ayak parmakları üzerinde iz ve baskı yapmaz. Ayak parmakları rahat eder.

Bambu Erkek çoraplar lif özellikleri bakımından nem çekme özelliği ile öne çıkmaktadır.Ayrıca tuşesi o kadar yumuşaktır ki sürekli ipeksi hissi verir. Bambu erkek çorapların diğer bir özelliği sürekli nemli duruşudur. Böylece erkek bambu çorap ayak cildinin çabucak kuruması önlenir. Ayak cildindeki küçük çaptaki çatlamalar giderilir. 

Bambu kısa lifleri epoksi kompositleri ile güçlendirilerek değişik boyutlarda lifler elde edilmiştir. Böylece asetik asit, kostik, hidroklorik asit(tuz ruhu), nitrik asit (kezzap), kostik gibi güçlü maddelere karşı kimyasal direnç geliştirilmiştir. Ayrıca bambu fiberlerinin selüloz yapısı diğer doğal fiberlere göre polimerisazyon  derecesi ve molekül kütlesi bakımından daha küçüktür. 

Gümüş teknolojisinde geliştirilen patentli gümüş bambu çoraplar ayak rahatlığı için tasarlanmış benzersiz çoraplardır. Bu özellikleri sayesinde hem ayak sağlığını hem de ayak konforunu arayanlar bu çorapları mutlaka kullanmalıdır.

İhtiva ettiği gümüş sayesinde ayak kokusu ve mantar başta olmak üzere bir çok ayak problemine iyi gelirken ipeksi yapısı sayesinde ayaklarınız rahat eder. 

Bambu elyafı geçmişte büst, korse için kullanılmıştır.Günümüzde teknik tekstilin gelişmesi sayesinde tekstil ürünleri (kumaş, çorap, iç giyim, havlu vb.) ve moda tasarımlarında genişçe kullanılmaktadır. Modern bambu giysileri ya yüzde yüz bambu elyaflarından ya da pamuk karışımlı elyaflardan üretilmektedir. Ayrıca bambu teknolojilerinde spandeks (elastan) ya da kenevir gibi liflerle harmanlaya bilinir. 

Tekstil ürünlerinde kullanılan Bambuların çoğunluğu Çin de yetiştirilmektedir. Bambu ağacının iplik haline dönüştürmek için bazı firmalar patent geliştirmiştir. Bambu lifleri, natural bambudan direk ya da ekstra edilen doğal bir selülöz lifidir. Genellikle bitkilerin liflerinden direk olarak üretilmemektedir. Daha doğrusu Bambu selulözünden üretilmiş bir viskoz dur. 

Bambunun tekstil dışında bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. İnşaatlarda biyopolimer  ve kompozit malzemesi olarak katkı maddesi geliştirmek amacıyla çalışmalar yapılmaktadır.

Sağlıklı ve konforlu adımlar için şimdi bambu gümüş çorapları deneyin! 👣💚

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR