Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü
Saç Bakım Yağı (Aleo Veralı) -50 ml -

Fiyatı : 35,40 TL KDV Dahil

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Ayak Mantarı

Ayak mantarı nedir diye bir soru sorulduğunda bu kavram ile ilgili birçok tanım bulunmaktadır. Bu konuda binlerce bilimsel makale ve patent geliştirilmiştir. Birçok ayak mantarı kremi, merhemi, hap, ilaç ve aparat geliştirilmiştir. Ayak mantarı kremi özellikle mantar rahatsızlıklarında en çok kullanılan tıbbi ürünlerdendir. 

Ayak mantarı kendine has yapısı olan oldukça inatçı bir hastalıktır. Gerek tür çeşitliliği gerekse bulaşabilme kabiliyeti bu hastalığı essiz kılmaktadır. Zaten ayak mantarı tedavisi de oldukça komplekstir. İnsan ayağı mantar enfeksiyonlarına yatkındır. Örneğin atlet ayağı mantarı, kolayca ve hızlıca bir kişinin ayağını enfekte edebildiği için çok yaygındır. Peki atlet ayağı nedir. Bir tür mantar hastalık türüdür diyebiliriz. Hatta önlem alınmasına rağmen. Ayaklar bir kere enfekte olduktan sonra artık onları kurtarmak oldukça zordur.  Ayak tozları diğer ilaçlar belirli ölçüde etkili olabilirler. Ancak zaman içerisinde etkinliklerini kaybederler. Bununla birlikte birçok yöntemin yan etkileri olabilir. (USPatent US5834031)

Ayak Mantarı Belirtileri 

Ayak mantarı belirtileri oldukça belirgindir. Şiddetli ayak kaşıntısı, ayak derisinde pullanma, ayak cildinde yanma, renk değişikliği, gibi semptomlar ayak mantarı belirtileri için spesifiktir. Enfeksiyon ayak parmaklarında beyazlama ve sürekli sulu bir forma neden olmaktadır.  Ayakların üstündeki derinin kabarması, kuruması, pul pul dökülmesine neden olabilir. İnsanların yüzde 15-25 arasında ayak mantarı görülmektedir. İşin diğer kötü yanı mantarın vücuda yayılmasıdır. Ayrıca diğer insanlara kolayca yayılabilmesi.

Parmak aralarında 140 çeşit atlet ayağı (athlete’ foot) kantitatif türü mikrobiyal kliniklerce tespit edilmiştir. Yani ayak mantarında etkili olan sadece bir çeşit mantar türü. Ayaktaki mantar rahatsızlıklarında ilerleme oldukça tedavi edilme oranı düşmektedir. Buradaki tedavi edilme oranı yüzde 56 daha ileri durumlarda yüzde 36 ya düşmektedir.  Aerobik mikroorganizmalar, patojen olmayan basil gruplarının kolonilerinin varlığı septomatik hastalıkları daha da artırmaktadır.( James J. Leyden, MD; Albert M. Kligman, MD, PhD Arch Dermatol. 1978;114(10):1466-1472)

Ayak mantarı denilince akla gelen ilk tür atlet ayağıdır(Athletes foot). Atlet ayağı genellikle yetişkinlerde görülen dermatofitik enfeksiyondur. Peki dermatofitik nedir? Bir tür deri mantarıdır. Asemtomatik yani semtomsuz yani belirti vermeyen.

Amerika da yapılan bir çalışmada “Parmak arası atlet ayağı: Patojenezde yeni bakış” isimli makalede. Belirtisi belli olmayan (subclinical infection) enfeksiyonların sıklık değerini değerlendirmek amacıyla 150 kişilik yüzücü ekibinden 4.ayak parmaklarından 300 adet örnek alınarak değerlendirilmiştir. Bununla birlikte havuz suyundan 66 numune analiz edilmiştir. Bu çalışmada halı tekniği olarak tanımlanmış bir teknik kullanılmış. Buna göre mantar izolatları standart yöntemlere bağlı kalarak belirlenmiştir. Epidemiyolojik veriler her yüzcü için tanımlanmıştır. Sonuç olarak 22 yüzücü de pozitif kültüre sahip (yüzde 15). Bunların 8 inde herhangi bir lezyon bulunmamaktadır. Trichophyton rubrumla (yüzde 12.5) birisinde, Trichophyton mentagrophytesle(yüzde87,5) yedisinde enfeksiyon görülmüştür.

Çift enfeksiyonlu örnekler de görülmüştür. Bir ilginç bulgu ise cansız ortamdan sadece bir örneğin pozitif olması. Bu çalışma yüzücülerdeki gizli atlet ayağı varlığının kanıtıdır. Bu endemik sorunu kontrol etmek ve yeterli önleyici tedbir almak önemlidir.(Leyden JJ, Kligman AM Postgraduate Medicine 1977,61(6):113-116)

Ayak parmak aralarındaki atlet ayağı enfeksiyonu dermatofitler tarafından derinin kalın kısmını istila etmesiyle başlar. Sıcak havalarda terleme, egzersiz ya da dar ayakkabılarda yeterli nemle birlikte bakterilerin çoğalmasını sağlarlar. Pseudoöomas ve proteus gibi gram negatif organizmaların aşırı büyümesi atlet ayağı (ayak mantarı) rahatsızlığını daha da vahim hale getirebilir. Tersine aerobik patojen olmayan diptheroidslerin çoğalmalarında böyle bir rahatsızlık söz konusu olmaz. Yaz aylarında genellikle ayak mantarı azarken. Enfekte olmuş ayaklardan diğer ayaklara bulaşabilir. Septomatik atlet ayağı tedavisinde bakterilerin bastırılması gereklidir. Ayakların kuru tutulması nemin giderilmesi bakteriyel aktiviteyi azaltır. Topikal antibiyotiklerin kullanılması diğer bir görüştür. Daha ideali geniş spektrumlu antibakteriyel ve antifungal ajanların kullanılmasıdır. İmidazoller yeni geniş spektrumlu bileşikler olmasına karşın gram negatif organizmalara karşı sınırlı aktivete göstermektedirler. Önerilen bir yöntem de alüminyum klorür ile geniş spektrumlu antimikrobiyal aktiviteyi birleştirerek iki koldan mücadeleyi hedeflenmiştir. Güçlü antifungal ajanlar parmak arası mantarlarını neredeyse yok edebilir. Bu ajanların etken madde olarak kullanıldığı ayak mantarı kremleri, oral yoldan alınan tabletler, ayak mantarı spreyleri akla gelen tıbbi uygulamalardır. Ancak tırnak ve tabandaki enfeksiyonun tekrarlanması kaçınılmazdır. İşte burada gümüş çorapların kullanımı oldukça faydalıdır. Çünkü gümüş kendine has yapısıyla bu olumsuzlukları gidermeye yardımcı olur. Gümüşün hem gram pozitif hem de gram negatif bakterilere karşı etkinliği bilinmektedir. Patojen olan mantar türlerinin neredeyse tamamına etki etmektedir. (Gümüş Tuzu Kullanarak Elde Edilen Tekstil Ürünün Antimikrobiyal Özelliklerinin Araştırılması, Yüksek Lisans Tezi,2010 Turan Birimoğlu  ) Ilııman iklimlerde yaşayan sürekli ayakkabı giyen toplumlarda parmak arasında görülen ayak mantarı ağırlıklı olarak mevsimsel bir sorundur. Ayak mantarı için kremlerde gümüş kullanılmaktadır. Ayak mantarı için krem kullanımı uygulamadaki kolaylıktan dolayı tercih edilmektedir. Ayak mantarı kremi içerisinde kullanılan gümüşün bir çok bileşiği kullanılmaktadır. Gümüşün ayak mantarı kremi için kullanımı son yıllarda tercih edilen bir teknolojidir. Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.