Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü
Gümüş Bayan Soket Çorap Kırmızı-6 çift-

Fiyatı : 50,00 YTL
İndirimli : 42,50 TL

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Gümüş Çorap Faydaları

Gümüş Çorap Faydaları nedir sorusunun cevabını vermeden önce gümüş çorap nedir sorusunun cevabını vermek yerinde olacaktır. Gümüş çorap, gümüşün tekstille birleştirilerek elde edilen teknolojik çorapdır. Gumus farklı yöntemlerle tekstil ürünlerine uygulanır. Gümüşün faydalarından daha önce bahsetmek daha faydalı olabilir. Gümüş insanoğlunun ekonomik olarak kullandığı 2.nci değerli metasıdır. Kimyada oldukça geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Gümüşün faydaları saymakla biter ama çok sayfa götürür. Gümüşün en çok dikkat çeken faydası antimikrobiyal özelliğidir. Gümüşün faydalarından en çok kullanılanı antimikrobiyal özelliğidir. Tekstil ürünlerden duvar boyalarına halılardan havuz kimyasallarına kadar geniş alanda kullanılmaktadır. Çünkü gümüş oldukça etkili bir antimikrobiyal üründür. Gümüşün kullanılmasında ki diğer bir üstünlük yüksek yapıdaki organizmalara yani insanlara ve hayvanlara karşı toksit etki göstermemesidir. Böylece insan vücuduna zarar vermeden etkisini gösterebilmektedir. Gümüş çorapların diğer bir faydası diyabetlilerin ayaklarına olumlu etkisidir. 

Gümüş çorap faydalarını koruyucu ve engelleyici olarak değerlendirebiliriz. Ayak kokusunu, mantarını engellemeye yardımcı olur. 

Gümüş iyon halinde çoraplara uygulanır. Gümüş iyonlu çorap olarak nitelendirilen bu ürünlerde iyonik haldeki gümüş çözeltisi çorapla belirli sıcaklıkta işleme tabi tutulur. Gümüş iyonlu çoraplarda, gümüş iyonları pamuk iplikleriyle etkileşim halinde bulunarak tutunurlar. Bu tutunma ile çorap üzerinde bulunan gümüş ayak cildinde oluşan bakteri, mantar, koku, kaşıntı ve pişik gibi oluşumların yok olmasını ya da azalmasını sağlar. Gümüşün sadece koku, mantar  giderme gibi faydası yok gümüşün daha farklı bir çok faydası bulunmaktadır. Son yıllarda gümüşün oligodinamik etkisinin olduğu yönünde  çalışmalar yapılmıştır. Oligodinamik etki gümüşün insan hücrelerine zarar vermeden bakterileri yok etmesidir. 

Çorap, iç giyim, gömlek, pantolon vb. normal kullanımdaki ürünlere uygulanırken asker kıyafetleri, uzay personelleri gibi özel kullanımlı tekstil ürünlerine uygulanmaktadır. Gümüş iyonlu çorap gümüşün bu teknolojisinin devamı niteliğindedir. Gümüşle ilgili yapılan bir çok çalışma bulunmaktadır. Gümüşün faydaları oldukça fazla ve çeşitlidir. Sağlık alanından teknolojik alana kadar bir çok alanda gümüşün faydalarını görmek mümkündür. Kanser tedavisi yöntemleri için geliştirilen gümüş metal komplekslerden uzayda su sitemlerinin temizliğinde kullanılan nano gümüşe kadar bir çok alanda araştırmalar yapılmaktadır. 

Gümüş çorap faydaları konusundan önce  gümüsün sahip olduğu özellikleri belirtmek yerinde olur. Medikal otorite tarafından çok etkili antimikrobiyal ajan olduğu kabul edilmektedir. 400 farklı türdeki bakterileri yok ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu bakteriler kötü ayak kokusuna neden olmaktadırlar. Ayrıca ayaklarda oluşan mantar (Fungus) türlerine karşı etkili olmaktadır. Gümüş çorap faydalarının başında ayak kokusuna ve mantar sorunlarına iyi gelmesi yer almaktadır.

Gümüş Çorap faydalarını nasıl gösterebilir.? Gümüş  iyonları geçmişte antimikrobiyal antiviral ve antifungal özelliklere sahip olduğu görülmüştür. Ve dokuların yenilenmesine direk olarak yardım ettiği görülmüştür. Bu fonksiyonları nasıl gerçekleştiği tam bilinmemesine rağmen şunların  olabileceğine inanılmaktadır.

1-Solunum aygıtı fonksiyonlarını, bozmak veya tahrip etmek

2-Tek hücreli mikroorganizmaların hücre zarı fonksiyonlarını tahrip etmek

3-Hücrenin DNA sına bağlanarak ve hücre fonksiyonlarını tahrip etmek .

Bu üç yöntemle gumus zararlı mikroorganizmaları yok edebilmektedir.

Ayrıca gümüş  iyonlarının dokuların yenilenmesinde  etkili olma nedeni anlaşılmamaktadır. Görünüş olarak antimikrobiyal ajan olarak hareket etmesinden daha fazlasını kapsamaktadır. Silver bileşikleri  popüler olarak önemli bir yeniden dirilme maddesi olmaktadır. Oldukça emniyetli ve antimikrobiyal olarak kabul edilmektedir.

 

Gümüş çorap faydaları arasında ayağı rahat tutması, kaşıntıyı gidermesi, ayak pişiklerini engellemesi gibi önemli faydaları bulunmaktadır.

 

Türkiyenin ilk patentli gümüş çorabı olan doliche gümüş çorapları TR 20031384 patent teknolojisi ile üretilmektedir. Doliche gümüş çorapları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

 Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.