Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Tırnak Mantarı

Tırnak mantarı insanları en çok uğraştıran mantar türlerindendir. Tırnak mantarı türleri insan tırnaklarındaki flora ( bir yapıdaki mikroorganizmaların tümü) şaşırtıcı şekilde mantar çeşitliliğine ev sahipliği yapmaktadır. Ayak tırnak mantarları, Ayak mantarı türlerinde olduğu gibi sadece dermotofitler, mayalar değil bilinen ve bilinmeyen bir çok küf türü de bulunmaktadır. Dermatofitler içerisinde mücadele edilmesi en çok olan türlerdendir. Bununla birlikte maya benzeri mantar türlerinin neden olduğu hastalıkların tedavi edilmesi mümkün olmuştur. Bu konudaki diğer bir zor proplem ise mantarların hızlı bir şekilde yayılmasıdır.

Tinea ungium ve onikomikoz  tırnak enfeksiyonlarının en çok bilindiği şekillerdir. Onikomikoz literatürde “tırnak mantar hastalığı” olarakta bilinmektedir. Burada tinea kelimesi ise ringrom için kullanılan eski bir kelimedir.

Tırnak Mantarları onikomikoz olarakta adlandırılmaktadır. Tırnak bölgesine yerleşen çeşitli mantarlar, tırnaklara, tırnak altındaki dokuya ve çevresindeki dokuya zarar vermektedir. Ayak bölgesinde görüldüğü için ayak mantar türleriyle benzerlik göstermektedir.

Tırnak mantarı enfeksiyonlarının tedavisi oldukça zordur. Hastalığın nüks etmesi oldukça sıktır. Raporlara göre hastalığın toplumda görülme sıklığı yüzde 12 ile yüzde 14 arasındadır. Ancak bu oranın bazı durumlarda daha da fazla olduğu görülmektedir.

Candida spp. türü  dermatofitler veya Scytalidium dimidatum, Scopulariopsis spp. Gini nondermatofit küfleri tırnakları enfekte edebilirler. Bu bulaşma sonucu 4 ana klinik semptomlar görülür. Diğer bir tür ise Trichopyton rubrum, Trichopyton mentagropytes dır.

Tırnak mantarı tarafından enfekte olan tırnaklar opaklaşır, incelir, kırılgan ve gevrek hale gelir. Tıp ki kurumuş ekmek gibi. Buna ek olarak mantarın büyümesiyle tırnak plakası yukarıya doğru kaldıralabilir bu da hastaya oldukça acı verebilir. Hatta tırnağın tamamını  kaybedebilir.

Tırnak Mantarının tedavi yöntemleri nelerdir ?

Tedavi yöntemleri genel olarak şu şekildedir

-Cerrahi müdahaleler. Bu yöntem oldukça ileri safhalarda ve şeker hastalarında görülebilir.

-Enfekte olmuş tırnağın kimyasallarla giderilmesi. Bu yöntemde fiziksel olarak tırnağın kazınması da mümkündür. Böylece tırnağın antifungal ilaçları hastalıklı olan bölgeye ulaşılması mümkün olur.

-Bölgesel antifungal ilaçları tırnak yatağına uygulamak.

Tabii bu yöntemler ya çoğaltılabilir ya da bir kaçı birlikte uygulanabilir. Bu tür tedavi yöntemleri deforme olmuş tırnaklar büyüyünceye kadar uygulanmalıdır. Çünkü 6 ay veya daha fazla sürebilir. Cerrahi yöntemlerin başarı oranı genellikle yüksektir. Fakat prosedür hem acıya sebep verebilir hem de tırnak kaybına neden olabilir.

Bu konuda çeşitli patentler yayınlanmıştır. Örneğin Amerika’da yayınlanan USPatent Numaralı 5,063,049 patente göre tırnaklar dezenfektan içeren ojeler geliştirilmiştir. Diğer USPatent 5,696,105 numaralı patent ise kan damarlarını büzen yani  vazokonstriktör olarak mometazon furoate içeren bölgesel kremler kullanılmıştır. Tıbbi cihazların bölgesel solüsyonlarla muamele edilmesi de USPatent 5,464,610 numaralı patente konu edilmiştir. Burada bir plasterin hazırlanmasında salisilik asitin kullanılması izah edilmektedir.

Genel olarak bakıldığında tırnak enfeksiyonların yüzeysel uygulamalarında etkisiz olduğu görülmüştür. Ayrıca oral antifungal (mantar giderici) ilaçların hem maliyet kaygıları hem de yan etkilerinden dolayı güvenilirlik sorunları bulunmaktadır. Ağızdan alınan ilaçların etkisi, enfekte olmuş tırnak altındaki dokuda kan basıncının az olmasından dolayı yeterli olmayabilir. Bu yüzden uzun zaman içerisinde ilaç dozajlarının alınması sağlanmaktadır.  Bu yüksek dozlar yan etkilere neden olabilirken enfeksiyonun giderilmesi geçicidir. Tedavi edici diğer bir yöntem ise lazer tedavisidir. Lazer tedavisi yepyeni bir metottur. Oldukça pahalıdır ve uygulama bir uzman  tarafından yapılmalıdır. Bu etmenler de yöntemin pratikliğini zorlayıcı etki göstermektedir.

USP 6,403,063 B1 patentinin bildirdiğine Amerika’da 40 yaş üzerindeki kişilerin 40’ında tırnak mantarının neden olduğu rahatsızlıklar görülmektedir. Yine de onikomikoz sorununun tedavisindeki başarı oranı düşüktür. Tedavi edilmesi mümkün olmayan inatçı bir hastalıktır.

Türkiye’de geliştirilen TR 2003,1384 (Doliche Tekstil tarafından geliştirilmiştir) numaralı patente göre gümüş iyonlarının pamuk, yün, viskon gibi doğal elyaflara uygulanması sağlanmıştır. Gümüşün mikrop giderici etkisini kullanmak isteyen patent teknolojisi özellikle ayak florasındaki patojen(hastalık yapıcı) mikroplara karşı koruyucu etki göstermektedir. Yine firmanın geliştirdiği gümüş içerikli ayak bakım spreyi hem ayakkabı hem de ayaklar için kullanılmaktadır. Yine ayak bakımı ve koruması için gümüş içeren bitkisel ayak bakım kremi  geliştirilmiştir.Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.