Ayak kokusu,Gümüş Çorap,Ayak mantarı,Doliche,Krem ve İç Giyim
  Aranacak Kelime  
 
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Fırsat Ürünü
Ayakkabı Kokusuna Son-1 Adet

Fiyatı : 20,00 TL

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli : 76,50 TL
Natural Herbal Cilt Maskesi -200 g -2 adet-KARGO HEDİYELİ
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Fiyatı : 129,99 TL
Diyabetik Gümüş Erkek Çorap-6 Çift-
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Fiyatı : 69,99 TL
Erkek Gümüş Çorap,Gümüş Krem,Gümüş Sprey
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Fiyatı : 100,00 TL
Gümüş Bambu Erkek Çorap-5 ÇİFT-
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 99,99 TL
İndirimli : 84,99 TL
Aynısafa Bitkisel Kremi,Gümüş Çorap,Gümüş Sprey-3 Ürün-
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Fiyatı : 99,99 TL
Doliche Patentli Gümüş Erkek Çorap-6 çift- Kargo Bizden-
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Fiyatı : 89,99 TL
İndirimli : 80,99 TL
Doliche Patentli Gümüş İplikli Erkek Boxer Beyaz-2 adet
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Fiyatı : 30,00 TL
Çam Terebentin Esansı -20 ml -
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Fiyatı : 79,00 TL
İndirimli : 67,15 TL
Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm,Krem,Çorap,Sprey-3 Ürün-
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden
Fiyatı : 59,99 TL
Doliche Erkek Patentli Gümüş Çorap Siyah-3 çift Bir arada -Kargo Bizden

  Gerekli Bilgiler
Hakkımızda
Tırnak Mantarı
Bayimiz Olurmusunuz
Neden Doliche ?
Bilimsel Makalelerimiz
Basındaki Makalelerimiz
Ayak Sağlığı Ayak Bakımı
Koku Yapmayan Çorap
Gümüş Teknolojisi
Yardım
Basında Doliche
Markamızın Çıkış Kaynağı
Gümüş İplik
İnternetten Ek İş Fırsatı
Girişimcilik
Teslimat İade
Gizlilik Sözleşmesi
Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?
Kargo ve Teslimat
Ayakkabı Kokusu
Neden Gümüş Çorap
Bayilik Arayanlar Bayilik Verenler
Ayak Mantarı
Ayak Kokusu nedir ve Ayak Kokusuna Çözüm
Ek İş Ek Gelir
Teknik Tekstil
Ayak Mantarı Tedavisi
Erkek Çorap
Kasık Mantarı
Vajinal Mantar ve Tedavisi
İç Giyim Markaları
Ayak Kokusu Tedavisi
Gümüş Çorap Faydaları
Gümüş İç Giyim
Gümüş Çorap
Ayaklarda Egzama

 
  Ayak Sağlığı Ayak Bakımı

Ayak kokusu tedavisi ve  Ayak Kokusu

Ayak Kokusu ve ayak kokusu tedavisi ,çoraplar en çok koku oluşumuna sebebiyet vermekte ve mikroorganizmaların yaşamasına imkan tanımaktadır.Ayak kokusu nasıl giderilir sorusuna cevap her zaman aranmıştır.Ayakkabıların kullanılan giysiler kadar sıkça yıkanmaması da bu sorunun çoğunlukla görülmesine artı bir etken olarak gösterilebilir. Ayak terlemesi sonucu oluşan nem ve buna bağlı olarak gelişen mikroorganizmalar ayak taban bölümü ve parmak aralarında daha hızlı olarak görülmektedir.Vücuttan çıkan sıvı ilk anda yağlı ve kokusuzdur.Ancak cilt yüzeyindeki bakteri (ayaklardagenellikle mantar)florasında yerleşik bulunan bakterilerin(mantarların)çürümesiyle ter kokusu ortaya çıkar.Ter içerisinde,bakteri ve mantar gelişimini destekleyen aminoasit,yağ ve elektrolit gibi kalıntılar bulunur. Bu kalıntılar kötü koku kaynağı olan ,karboksilik asitlere,aldehitlere ve aminlere,bakteri ve mantarlar tarafından dönüştürülür.Ayak kokusu tedavisinde bu olumsuz etkiler ortadan kaldırıldığında kötü koku proplemleride bertaraf edilmektedir. Böylece ayak sağlığı sağlanmış olunur.

Ayak Kokusu Nasıl Engellenir ?
Ayak kokusu  nasıl giderilir engellenir ;Yukarıda ifade edildiği gibi ayakta koku oluşumuna bakteri,mantar gibi mikroorganizmalar neden olmaktadır. Ayakkabıların kullanılan giysiler kadar sıkça yıkanmaması da bu sorunun çoğunlukla görülmesine artı bir etken olarak gösterilebilir. Bu kapalı kompleks içerisinde kişinin faaliyetiyle birlikte aşırı derecede terleme meydana gelmektedir. Oluşan nem ve buna bağlı olarak gelişen mikroorganizmalar ayak taban bölümü ve parmak aralarında daha hızlı olarak görülmektedir. Mikroorganizmaların genetik faktörlerininde etkili olduğu koku oluşumu çok yönlü nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. İnsanların genetik faktörleri, besin alışkanlıkları, baharatlı gıda tüketiminden tutun ayakkabı çeşitleri, çorap çeşitlerine kadar etkilenen zorlu bir proplemdir ayakkokusu.

Ayak kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabı bakteri ve mantarların bertaraf edilip edilmemesiyle ilgilidir.Bu mikroorganizmalar ;kokulara ,kaşıntılara ,pişiklere daha ileri durumlarda veziküler lezyonlara neden olmaktadırlar. Ayak kokusu tedavisi burada oldukça önem göstermektedir.Bizim geliştirdiğimiz sistem ayak ve ter kokusuna neden olan etmenleri ortadan kaldırmaktadır. Ayakta uzun faaliyetler sonucu oluşan terle birlikte bir çok mikroorganizma gelişir. Bu mikroorganizmalar terdeki artık maddeleri kokuların kaynağı olan bir çok kimyasal maddelere(çeşitli organik karboksilik asitler,aldehitler,aminler) dönüştürürler. Böylece terleme sonucu oluşan artıklar kötü koku kaynağı olan kimyasal maddelere dönüştürülmezler. Böylece kötü koku oluşumu engellenir. Ayak bakımı  böylece sağlanmış olunur. 

Ayakkabı Kokusu   (Ayakkabılarınız güzel koksun ...) 

Ayakkabılar çoraplar ve ayaklar.Kötü kokuların kaynağı üçlü grup.Ayakkabılar sıklıkla hatta hiç yıkanmadıklarından sürekli mikrop oluşumuna zemin hazırlarlar.Çoraplı veya çorapsız giyilen ayaklar ayakkabılara mikrop bulaştırılar.Ayakkabının yapıldığı malzemenin türüne göre,ayakkabının sürekli giyilmesi ve çoraplı ya da çorapsız giyilmesine göre bu kokular artabilir.Ayakkabı kokuları kalıcı olabilir.Çünkü ayakkabıların yıkanması oldukça zordur. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için Doliche Ayakkabı spreyini kullanmak faydalı olabilir.

Ayak mantarı

Ayak Mantarı ve ayak mantarı tedavisi ;Ayak, çorap ve ayakkabı kompleksindeki terleme durumu daha vahimdir.Bu kompleks de mantarlar daha fazla bulunurlar. Mantarlar(fungi)genellikle vücudun nemli kalan kısımlarında ortaya çıkar ve bu bölgelerde çoğalarak kaşıntıya ve kokulara neden olurlar.Özellikle kapalı ayakkabı ve bot giyen kimselerde,sporcularda ve askerlerde ayak mantarı sık görülür.

Vucütda oluşan çeşitli mantar çeşitleri:

-Ayak Mantarı(tinea pedis)

-Vucüt Mantarı(tinea corporis)

-Kasık Mantarı(tinea corporis)

Çoğu patojenik (hastalığa neden olan) mantarlar saça,tırnaklara ve derinin dış yüzeyine enfekte etme kabiliyetine sahiptirler.Mantarların neden olduğu enfeksiyonlara mikoz adı verilir.Ayak ,el ve vücudun dış yüzeyinde yaygın olarak görülen mikoz yüzeysel mikozlardır.Bu enfeksiyonlar dermatomikozlar olarak da adlandırılır.Bu fungilerin neden oldukları etki ise dermatofitler olarak ifade edilir.Diğer bazı patojenik fungiler derinin altındaki dokuya da zarar vermektedir.Sonuç olarak aşırı  derecede doku yıkımına neden olabilmektedirler.Dermatomikozlar genellikle ringworm olarak adlandırılır.Derinin üzerinde oluşan lezyonlar (iltihaplar)bir yüzük görünümü verdikleri için bu ifade kullanılmıştır.Dermatofitlerin (deriyi enfekte eden fungilerin)bir çok türü bilinmektedir.Enfeksiyonlara neden olan bazı fungiler ve etkileri şunlardır;Tinea capitis:Trichopyton mentagrophytes tarafından saç derisinde meydana getirilen bir ringwormdur.Tinea unuguium veya onychomycosis ;trichopyton rubrum mantarı tarafından ayak tırnaklarında oluşan bir rahatsızlıktır.Tinea pedis;ayak parmak aralarında pul pul oluşan bir ringwormdur.Bu hastalık oldukça yaygın görülen atlet ayağı olarak ifade edilir.Dermatofitler genellikle,mantarlarla bulaşmış cansız maddeler ve enfeksiyonlar kapmış hayvan ve insanlarla direk temasla bulaşır.Zarar görmemiş deri,enfeksiyonlara karşı oldukça etkilidir.Ancak herhangibir şekilde zarar görmüş deri dermatofitlerin enfeksiyon başlatmasına yardım ederler.Bununla birlikte zarar görmemiş deri de dermatofitler tarafından enfekte edilebilir.Derinin enfekte olmasında ve zarar görmesindeki yardımcı faktörler;deriyi enfekte eden mantar türünün miktarı (sayısı),derinin sıcaklığı ,ter bezlerinden salgılanan sıvının(terin)kimyasal bileşeni ,genetik faktörler(bazı insanlar diğer insanlara göre daha kolay enfekte olma eğilimine sahiptirler)ve bu faktörlerin en önemlisi nemdir(terleme gibi).Örneğin atletlerin nemli ayakları dermatofitler tarafından kolayca enfekte edilebilirler.    

Vucütda oluşan çeşitli mantar çeşitleri:

Deriye ,tırnağa ve saça zarar veren bazı fungi (mantar)türleri:

Fungi Grubu(cins)       Türler               

Epidermopyton           E.floccosum       Deri ve tırnakta              enfeksiyon        yaparlar.

Microsporum             M.audouinii,M.Canis,M.gypseum    Saç,deri ve tırnakta enfeksiyon yaparlar.

Tricophyton              T.rubrun,T.mentagrophytes,T.schoenleinii,T.violaceum   Saç deri ve tırnakta enfeksiyon yaparlar.

Miscellaneous             Piedraia hortae,Trichosporon beigelii,Malassezia furfur,Candida albicans                                               Saç deri ve tırnakta enfeksiyon yaparlar.

 Antimikrobial tekstil nedir?
Teknik tekstil ,günümüz tekstil sektörünün ulaştığı milenyum noktasıdır. Antimikrobial tekstil ise teknik tekstilin önemli bir alanıdır.
İnsanlara zarar veren mikroorganizmalara karşı etkinlik gösteren tekstil ürünlerine antimikrobial tekstil denir.
Neden antimikrobiyal tekstil?
Çeşitli mikroorganizmaların yüzyıllarca hastalıklara neden olduğu bilinmesine rağmen sadece 20. yüzyılda antimikrobial bileşiklerin tekstil materyaline eklenmesi başarılmıştır. Bununla ilgili olarak günlük antimikrobial materyallerin üretimi antimikrobial sabunların ,diş macunlarının ,oyuncak,silgi bezleri,giyim gibi ürünlerin pazarlanması ve gelişimiyle son birkaç yılda hızlanmıştır.
Bakteri ,mantar gibi mikroorganizmalar çeşitli hastalıklara , deri enfeksiyonlarına ve kötü kokulara neden olmaktadırlar.
Company : Doliche Tekstil
End Date : 14.11.2020
URL : https://www.dolichetekstil.com/
Address : E-MAİL : info@dolichetekstil.com WHATSAPP : 0541 354 86 58 MERKEZ ADRES : Yazıcık Mah.Büyük Taş Sok.No:58/A
Telephone : 0 342 231 62 97 -0 541 354 86 58
Email Contact : turan27@yahoo.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.